Od dětství vím, že ve spíži by neměla chybět sklenice s hráškem z konzervy a kukuřicí. Tyto produkty pomáhají i v těžkých chvílích, protože i z hrachu lze připravit různé množství pokrmů.

Ideální hrášek z konzervy – jemná, jemná, nasládlá chuť, ale ne tvrdý a hořký. Čtěte dále a dozvíte se, jak najít právě takový produkt na pultech obchodů.

Jak vybrat „správnou“ odrůdu a co znamená nápis „obnoveno“?

U konzervovaného zeleného hrášku se používá odrůda sladký mozek a to by mělo být uvedeno na plechovce. Pokud tento nápis chybí, podívejte se na množství sacharidů ve složení: méně než 5 g – výrobek bude tuhý, ideální do polévek a od 6,5 g a více – měkký hrášek do salátů.

Někdy štítek může naznačovat, že hrášek je rekonstituovaný, což znamená, že byl vytvořen rekonstitucí suchého hrášku. Chuť bude nízká a samotný produkt by měl být levnější.

Proč je datum výroby důležité?

Sladký konzervovaný hrášek je přímo z pole uzavřen ve sklenicích. K tomu dochází především v červnu, červenci a také začátkem srpna. Pokud hrášek sklidíte později, bude obsahovat příliš mnoho škrobu, což způsobí jeho hořkost a kyselost.

K výrobě obilovin se používají převážně pozdní mozkové odrůdy, ale někteří výrobci je umí i konzervovat. Produkt pak nebude mít nejlepší chuť. Vždy se proto podívejte na datum výroby: zvolte měsíce 06, 07, 08 a vyhněte se podzimním měsícům.

Od dětství vím, že ve spíži by měla být v záloze zavařovací sklenice hrášku a kukuřice.-3

Jiná data mohou naznačovat, že k výrobě byly použity suché suroviny nebo dříve zmrazený hrášek. Samotné zmrazení neovlivňuje chuť produktu, ale pak je obtížné porozumět datům sběru, protože s největší pravděpodobností byl zmrazen několik měsíců před konzervováním nebo se doba použitelnosti již chýlila ke konci.

Od dětství vím, že ve spíži by měla být v záloze zavařovací sklenice hrášku a kukuřice.-4

Life hack o tom, jak připravit hrášek z konzervy na salát: nejprve je třeba scedit lák a zalít všechen hrášek vroucí vodou. Nádobu přikryjte utěrkou a nechte, dokud voda nevychladne. Nyní hrášek určitě změkne. Pokud znáte všechny tyto nuance, bude při nákupu méně překvapení.