V zimě příroda postrádá jasné barvy, ale můžete je přidat do svého života pomocí kvetoucích rostlin. Ale ne vždy chtějí kvést, když jsou objednány. Dnes vám řeknu o 7 ekologických a osvědčených metodách, které mi pomohly více než jednou.

Sladkost

Chlorofyt kadeřavý Bonnie nijak okázale nekvete, ale užitečnější rostlinu jsem ve svém domě nenašel. Aby chlorofyt pravidelně produkoval nové šípky, krmím ho cukrem. Kolem stonku nasypu jednu lžičku cukru a rostlinu vydatně zaliji.

Voňavá skořice

Aby květina neztratila svou dekorativní funkci, můžete použít skořici na zálivku.

Budeme potřebovat:

  • 1 lžička prášek
  • 500 ml. voda

Ingredience smícháme a přecedíme. Trvejte na tom jeden den. Tento aromatický elixír stimuluje kvetení a posiluje rostlinu.

Bonus navíc: skořicový prášek chrání pokojové květiny nejen před škůdci, ale také před zvědavými kočkami, které nemají rády vůni koření.

pomerančová slupka

V zimě často kupujeme pomeranče – skutečně bezodpadový produkt. Citrusové kůry zalijte vroucí vodou (1 litr). O den později vyndám slupky a přidám další litr čisté vody – přírodní způsob krmení vašich oblíbených květin je připraven!

V zimě příroda postrádá jasné barvy, ale můžete je přidat do svého života pomocí kvetoucích rostlin. Ale ne vždy chtějí kvést, když jsou objednány.-3

Tip: Při přesazování rostlin je užitečné smíchat sušené a drcené pomerančové kůry.

Popel

Další způsob mi navrhl kamarád, který pěstuje květiny na prodej již více než 10 let. Řekla, že popel obsahuje více než 30 mikroelementů , z nichž mnohé stimulují kvetení.

Pro hnojivo budete potřebovat vodný roztok. Poměry: na 1 litr vroucí vody 30 g popela (asi 3 polévkové lžíce). Vyluhovat tři dny. Pokojové rostliny je třeba zalévat u kořene.

Šťáva z aloe

Ten případ, kdy jedna pokojová rostlina přijde na pomoc druhé. Chcete-li dosáhnout dobrého a svěžího kvetení, musíte ji zředit v 1,5 litru. voda 1 lžička šťávy. Zalévání 1-2x měsíčně.

V zimě příroda postrádá jasné barvy, ale můžete je přidat do svého života pomocí kvetoucích rostlin. Ale ne vždy chtějí kvést, když jsou objednány.-4

Infuze kopřivy

“Babiččina” metoda pro posílení imunity rostlin a urychlení dozrávání květů. Kopřiva je bohatá na dusík, křemík, draslík a další stopové prvky. K přípravě produktu je třeba nalít několik větví kopřivy teplou vodou a nechat 24 hodin. Zalévejte rostliny 2krát měsíčně.

A nechte květiny kvést na vašem parapetu i v chladné zimě!