Rtěnka je oblíbený kosmetický přípravek, bez kterého se jakýkoli vzhled zdá neúplný. V každodenním životě používám lesklé rtěnky a kdo by si pomyslel, že tak známá věc v mém životě za sebou zanechává jedny z nejnáročnějších skvrn, pokud jde o jejich odstranění.

Rtěnka je oblíbený kosmetický přípravek, bez kterého se jakýkoli vzhled zdá neúplný.

Je tu problém, ale dá se vyřešit! Dnes vám řeknu, jak odstranit skvrny od rtěnky z ručníků, oblečení, čalounění nábytku nebo koberců bez odstraňovače skvrn.

Skvrny na oblečení

Při oblékání ve spěchu si můžete nechtěně ušpinit oblečení. Chcete-li odstranit čerstvé stopy rtěnky, musíte je nejprve odmastit mastkem.

Po několika minutách mastek absorbuje tuk a můžete začít odstraňovat skvrnu. Z vlastní zkušenosti řeknu, že s takovými nečistotami nejlépe funguje amoniak. Navlhčím 2 kusy bílé látky čpavkem a jeden z nich nanesu na špatnou stranu produktu. Druhý potřebuje přetřít značku rtěnky. Jakmile skvrna zmizí, věc vyperu běžným způsobem.

Rtěnka je oblíbený kosmetický přípravek, bez kterého se jakýkoli vzhled zdá neúplný.-3

Ručníky

Peroxid vodíku je cenově dostupný prostředek na mastné skvrny. Stačí nalít problémovou oblast tak, aby byla tkanina dobře nasycená. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Peroxid nemá výrazný zápach, proto je roztok vhodný i k ošetření kuchyňských utěrek.

Skvrny od rtěnky na koberci

Někdy nanáším lehký make-up, když sedím na gauči. Osvětlení je dobré, zrcátko po ruce, ale jeden špatný pohyb a rtěnka vám může vyklouznout z prstů. A teď je na vašem oblíbeném koberci růžová skvrna. Odlakovač na nehty vám pomůže se s problémem vypořádat.

Je třeba namočit vatový tampon do acetonu a skvrnu otřít. Po úplném vymizení vlněný povrch důkladně omyjte mýdlovým roztokem.

Rtěnka je oblíbený kosmetický přípravek, bez kterého se jakýkoli vzhled zdá neúplný.-4

Čalounění pohovky

Dát čerstvou skvrnu na čalounění nábytku je ještě jednodušší, ale situaci lze napravit. Běžný farmaceutický líh dokonale rozpouští tukovou bázi. Stačí jej naředit vodou v poměru 1:1. Bavlněné polštářky namočené v roztoku by měly být aplikovány na skvrnu po dobu 5-10 minut. Skvrnu jemně rozetřete a máte hotovo. Tato šetrná metoda vás nejen zbaví otisků rtěnky, ale neuškodí ani nábytku.

Bude zajímavé slyšet o vašich metodách v komentářích!