Konzervační sezóna se chýlí ke konci a každé hospodyňce se v kuchyni nahromadilo mnoho špinavých ručníků. Pravidelné praní ne vždy vrátí kuchyňským textiliím původní bělost a svěžest. Ale existuje cesta ven! Několik generací žen vařilo kuchyňský textil ve vroucí vodě a tato jednoduchá „babičkovská“ metoda stále funguje a šetří vaše peníze.

Přípravný proces

Metoda varu by měla být použita pouze po normálním mytí. Pokud jsou na látce odolné skvrny, lze je přetřít mýdlem na prádlo namočeným v horké vodě. Nechte působit přes noc, aby prací prostředek mohl působit.

Poslouží také smaltované nádobí z nerezové oceli. Je důležité, aby na dně nebo na bocích nebyly žádné třísky nebo rezavé usazeniny. Velikost kontejneru se volí v závislosti na objemu naložených položek. Ze zkušenosti řeknu, že na 1 kg. K dispozici je 10 litrů ručníků. voda.

Vaření: krok za krokem

Kromě velkého kastrolu budete potřebovat dlouhé dřevěné kleště nebo obyčejnou dřevěnou tyč na míchání.

Návod krok za krokem:

1. Naplňte bojler vodou, rozpusťte v něm prací prášek na bílé prádlo.

2. Do nádoby vložte utěrky, které budete vařit.

3. Umístěte pánev na sporák po varu, musíte snížit oheň.

4. Asi po hodině odstavte vařící vodu ze sporáku a nechte vodu vychladnout.

5. Opláchněte ručníky v čisté vodě.

Během varu věci pravidelně míchejte. Pro obnovení svěžesti textilií stačí 15-30 minut silně znečištěné a vyprané ručníky lze vyvařit až dvě hodiny. U froté výrobků je nejlepší volbou 30 minut. Dlouhodobé vystavení vysoké teplotě na froté dělá materiál hrubý a nepříjemný na dotek.

Výsledek

Při vyvařování bílých ručníků bude výsledek nejpatrnější. Generacemi hospodyněk prověřená metoda nejen odstraňuje mastné skvrny a zažloutnutí kuchyňských textilií, ale také je úspěšně dezinfikuje a ničí plísně.

Konzervační sezóna se chýlí ke konci a každé hospodyňce se v kuchyni nahromadilo mnoho špinavých ručníků. Pravidelné praní ne vždy vrátí kuchyňským textiliím původní bělost a svěžest.-3