Každá hospodyňka si při mytí pánví těžce povzdechne. Často je odkládáme na později, a pak je nějak omyjeme vodou se saponátem. V důsledku toho se po určité době na kovovém povrchu vytvoří uhlíkové usazeniny, se kterými je pak extrémně obtížné se vypořádat.

Přidat popis

Anglické hospodyňky však znají skvělý způsob, jak si poradit i s takovou špínou. Pokud je vám tedy tento problém povědomý, zapište si tento life hack.

Anglický způsob mytí pánví sáčkem čaje

Tuto metodu doporučují i ​​známí odborní blogeři z Anglie, kteří o kvalitním úklidu vědí vše. Výhodou této metody je, že nepotřebujete mycí prostředky s vysokou koncentrací chemikálií. Stačí jeden sáček čaje. A pak už jde o méně.

Přidat popis

Nejprve naplníme pánev vroucí vodou. Dávejte pozor, abyste si neopařili ruce. Nyní vložte čajový sáček do horké vody. Užitečné jak čerstvé, tak použité. Pro lepší výsledky můžete dokonce použít několik čajových sáčků.

Nezáleží na tom, zda máte uvařený čaj. To bude stačit. Nechte 15 minut nasáknout na pánvi. Nedoporučujeme uchovávat příliš dlouho. Maximálně – 30-40 minut. Poté vyjměte čajový sáček z pánve. Již v této fázi bude patrné, že se ze stěn pánve odlouply saze a tuk.

Jak na to – budete překvapeni. Je to všechno o tříslovinách obsažených v čaji. Pomáhají čistit povrchy, aniž by je nějak poškozovaly.

Nyní pánev opláchněte pod tekoucí vodou.

Jak vyčistit pánev pomocí kávové sedliny a hořčice

Dalším způsobem, který nezanedbávají ani zahraniční, je kávová sedlina a hořčičný prášek.

Přidat popis

První z nich dobře odmašťuje povrch, zatímco druhý koroduje karbonové usazeniny.

Nejprve v hluboké nádobě zředíme 2-3 polévkové lžíce. l. kávová sedlina s běžným prostředkem na mytí nádobí. Přidejte trochu teplé vody. Směs by měla být uvedena do konzistence pasty. Výrobek položíme na houbu a opatrně jej začneme vtírat do stěn pánve.

Abrazivní částice pomohou odstranit uhlíkové usazeniny bez poškození povrchu.

Nyní k hořčičnému prášku. Měl by být smíchán s běžnou stolní solí a octem. Poměr 1:1:1. Vzniklou směs také opatrně naneseme na stěny misky. Vše nechte 30 minut. Během této doby může náprava působit. Poté zbytky smyjte tekoucí vodou.

Připraveno!

Jak tedy vidíte, obě metody jsou velmi jednoduché a ekonomické. A jejich účinnost si můžete ověřit vlastníma rukama.

Jak řešíte uhlíkové usazeniny?

Slyšeli jste někdy o některé z těchto metod?