Jedním z ukazatelů čisté hospodyňky je čistota domu. Zejména na místech, jako je kuchyně a koupelna. Udržovat tam pořád čistotu je tak těžké, takže si s tím poradí jen ty nejmistrovější ženy. Práce je tam zkrátka vždy dost.

Dnes se dotknu pouze menší části výše uvedených prostor. Zejména koupele, protože vyžadují zvláštní péči.

Přidat popis

Na internetu je mnoho způsobů, jak vyčistit jakýkoli dekorativní prvek od nečistot. Existují také materiály o plaku v koupelně. O tom, z jakého materiálu je samotná vana vyrobena, však nepadlo ani slovo. A to, věřte mi, je velmi důležité. Protože nesprávný produkt může dokonce zničit váš povlak.

Pojďme si objasnit nátěr koupelny:

K čištění akrylátové vany nepoužívejte přípravky s abrazivními částicemi. Ten může poškodit povrch povlaku a zanechat na něm škrábance.

Proti takovýmto formám čištění budou odolnější litinové vany . I zde však dochází k několika incidentům. Na takovém povrchu se často objevují mikrotrhliny a povrch obecně zmatní a pokryje se plakem. Neznamená to však, že by se vana měla vyhodit. I takové nečistoty lze odstranit, pokud vynaložíte dostatečné úsilí.

Litinové vodovodní potrubí lze dobře umýt běžným pracím práškem. Existují však i další možnosti rozpočtu, které mohou vaší vaně rozhodně zaručit čistotu a lesk.

Poraďte:

Na povrch litinové vany je lepší použít směs jedlé sody a sody. Poměr 1:1. Jednoduše naneste přípravek na předem navlhčené stěny vany. Nechte směs 30 minut, poté vše setřete houbou a bělícím práškem. vše opláchněte teplou vodou. To je vše!

Dalším nezbytným prostředkem je kombinace jedlé sody, tekutého pracího prostředku a octa. Pro jeho přípravu stačí smíchat všechny ingredience v poměru 2:2:1. Naneste směs na požadovaná místa a nechte působit 20-30 minut. Tento produkt si určitě poradí i s tím nejobtížnějším plakem.

Přidat popis

Nyní pojďme mluvit o ocelové vaně.

Železná vana není tak náladová jako předchozí možnosti, ale měli byste s ní být velmi opatrní. Ostatně povlak je citlivý i na vysoké teploty. Takovou lázeň byste také neměli mýt prášky a přípravky obsahujícími abrazivní částice.

Nečistoty na stěnách kovové lázně lze snadno odstranit čpavkem (1 polévková lžíce) zředěným jednou sklenicí vody. Výslednou kompozici naneste na suchý povrch a nechte v tomto stavu 10 minut. Poté lázeň opláchněte.

A teď o vrtošivé akrylátové vaně.

Můžete jej čistit běžnou zubní pastou, která povrch rozhodně nepoškodí. Naneste přípravek na znečištěná místa a po 30 minutách opláchněte.

Pomůže vám i ocet. V tomto případě však budete muset vyrobit speciální řešení. Smíchejte ocet s vodou (1:2). Namočte do něj hadry a zakryjte jimi zažloutlá místa. Po 2 hodinách koupel zcela opláchněte.

Vyznáte se v problémech chudáků? Jak bojujete proti plaku a matnosti ve vaně?