Pokud žehlička začne žehlit oblečení hůře, neměli byste ji okamžitě měnit za nový model. S největší pravděpodobností ji bude stačit očistit od vodního kamene a usazenin. Hlavním důvodem je nečistá voda, kterou používáte k žehlení a syntetické oblečení.

Moderní zařízení mají speciální funkci – samočištění, ale ne vždy je účinné. Proto vám dnes řeknu, jak přivést žehličku zpět k životu.

Jak vyčistit vnitřek žehličky od vodního kamene

Ocet. Připravte si nádobu a ve stejném poměru v ní smíchejte vodu a ocet. Žehličku nainstalujeme svisle a naplníme ji výsledným složením na maximum. Poté zahřejte a nechte 10 minut. Během této doby se žehlička zapne a vypne, nemusíte nic dělat.

Připravte si další nádobu a vypouštějte páru z žehličky, dokud nepřestane vytékat nahnědlá tekutina. Poté do žehličky znovu nalijte destilovanou vodu a opláchněte ji, abyste odstranili zbytky octa.

Kyselina citronová. Měli byste rozpustit jeden balíček kyseliny ve sklenici teplé vody a udělat to samé jako výše.

Perlivá voda. Stejným způsobem můžete vyčistit žehličku, ale místo kyselých roztoků naplňte nádržku až po okraj minerální vodou.

Jednou za měsíc by měla být provedena jedna z následujících akcí. Pro prevenci také naplňte nádrž pouze destilovanou nebo převařenou vodou.

Jak čistit vnější stranu žehličky

1. Musíte smíchat ocet a sodu, aby vznikla hustá pasta. Vzniklou pastu poté naneste na žehlicí plochu žehličky a otřete čistým hadříkem.

2. Další možností je zubní pasta. Stačí jej nanést na vyhřívanou podrážku a poté setřít.

Pokud žehlička začne žehlit oblečení hůře, neměli byste ji okamžitě měnit za nový model. S největší pravděpodobností bude stačit očistit od vodního kamene a usazenin.-3

3. Připravte si kousek alobalu a osolte. Poté zapněte zařízení a třete sůl, dokud nebude povrch zcela čistý.

Pokud žehlička začne žehlit oblečení hůře, neměli byste ji okamžitě měnit za nový model. S největší pravděpodobností bude stačit vyčistit od vodního kamene a usazenin uhlíku.-4

4. Teflonová vrstva: Zahřejte žehličku na maximální výkon a namydlete celou žehlicí plochu mýdlem na prádlo. Poté osušte hadříkem.

5. Aceton účinně čistí plast od spálené syntetiky. Ale stále se nedoporučuje pro pravidelné čištění.

Pokud žehlička začne žehlit oblečení hůře, neměli byste ji okamžitě měnit za nový model. S největší pravděpodobností bude stačit vyčistit od vodního kamene a usazenin.-5

Nezapomeňte pravidelně otírat žehlicí plochu žehličky.

Čistíte si žehličku sami?