Výroba škrobu je známá již od starověku. Dnes se nám zdá, že ve znalostech o škrobu a schopnosti jej používat jsme se dostali na úroveň „znalce“. To neznamená, že se tam musíte zastavit! Doufám, že vás dnešní výběr neobvyklých a užitečných způsobů využití škrobu v každodenním životě překvapí.

1. První metodu jsem vyzkoušela na zrcadlech u mě doma. Roztok vody a malých částeček škrobu čistí jakýkoli skleněný povrch, dokud se neleskne.

2. Boty s “vůní” také potřebují drobivý produkt. Vložky důkladně ošetřete škrobem a nechte přes noc. Ráno zbytky z bot vytřeste – po zápachu nezůstane ani stopa.

3. Je v domě vůně starých knih? Posypte stránky přírodním absorbentem, po několika dnech setřeste škrob – vůně zmizí.

4. Miluji stříbrné šperky, ale bohužel se na nich pravidelně tvoří černý povlak. Pastovitá konzistence vody a škrobu vám pomůže se toho zbavit.

5. Čerstvé olejové skvrny lze odstranit pomocí škrobu. Jednoduše nasypte prášek na skvrnu, nechte 10 minut působit a poté vysajte. V případě potřeby postup opakujte.

Výroba škrobu je známá již od starověku. Dnes se nám zdá, že ve znalostech o škrobu a schopnosti jej používat jsme dosáhli úrovně „znalce“.-3

6. Záchod lze vyčistit jednoduchým přípravkem ze škrobu, sody a vody. Naneste pastu na povrch záchodové mísy a po půl hodině opláchněte tuhým kartáčem.

7. Škrob používám nejen pro potřeby domácnosti, ale i pro krásu. Čistící mléko je velmi jednoduché na přípravu: musíte rozmíchat 1 lžičku ve sklenici. škrob s 2 lžícemi. l. studená voda. Po důkladném promíchání přidejte 150 ml teplé vody. Mytí mléčně bílou tekutinou hydratuje a bělí pokožku, čistí póry.

Výroba škrobu je známá již od starověku. Dnes se nám zdá, že ve znalostech o škrobu a schopnosti jej používat jsme dosáhli úrovně „znalce“ -4

8. Pokožka by si měla dát od antiperspirantů pauzu. Čisté podpaží si proto můžu občas přepudrovat škrobem. Efekt vydrží minimálně půl dne!

9. Škrob může snadno nahradit drahý suchý šampon. Pokud jste si nestihli umýt vlasy před důležitou schůzkou, naneste ke kořínkům vlasů škrob. Za 10 minut absorbuje nečistoty a přebytečný tuk. Rozčešte prameny, abyste odstranili zbývající prášek.

Výroba škrobu je známá již od starověku. Dnes se nám zdá, že ve znalostech o škrobu a schopnosti jej používat jsme dosáhli úrovně „znalec“ -5

10. Někteří lidé si stěžují, že se jim neustále rozvazují tkaničky, jiní naopak uzel rozvázat neumí. V druhém případě pomůže škrob, který sníží tření mezi vlákny látky. Nasypte na uzel trochu prášku a bez námahy ho rozvažte.