Do Turecka jsem létal často. Zpočátku to byly turistické výlety, ale postupem času se v této zemi objevili noví známí a přátelé. Během pěti let cestování letadlem jsem také potkal Irinu, která pracovala jako letuška na lince Moskva-Istanbul. Dnes bych se s vámi rád podělil o překvapivě jednoduchý, ale účinný life hack, který pomáhá zbavit se zápachu a rzi na záchodě.

Jednou si Irina stěžovala, že ne všichni cestující věděli o hygienických pravidlech a nevěděli, jak po sobě uklidit. Je ale důležité udržovat čistotu v suché skříni, zvláště pokud jde o mezinárodní lety.

Vejdete dovnitř kabinky (a je tak malá, že není možné ani roztáhnout ruce doširoka), otevřete víko – a v nose máte takové „vůně“, že vám to vhání slzy do očí.

Maximálně, co může letuška během letu udělat, je odstranit papír z podlahy nebo eliminovat zápach pomocí osvěžovače. To ne vždy pomůže, takže mnozí začali hledat jiná řešení problému. “Všechno je tak banální!” – říká Irina.

Aby byla suchá skříň vždy čistá a upravená, používají letušky běžnou kávovou sedlinu. Funguje o nic hůř než vůně a během několika minut eliminuje nepříjemný zápach v toaletě. Jednoduše předem nasypte sedlinu z kávovaru do toalety, počkejte 5 minut a stiskněte splachovací tlačítko.

Kávová sedlina navíc působí jako čistič a lze ji použít jako abrazivní odstraňovač rzi. Abyste se zbavili rezavých usazenin, musíte si nasadit gumové rukavice, štědře nasypat kávovou sedlinu na houbičku a potřít s ní vnitřní stěny toalety. Nechte alespoň pár minut působit a důkladně setřete toaletním kartáčem. Pokud pravidelně čistíte toaletu od plaku a načervenalých skvrn, bude vždy sněhově bílá a bez odolných skvrn.

Do Turecka jsem létal často. Zpočátku to byly turistické výlety, ale postupem času se v této zemi objevili noví známí a přátelé.-3

Díky tomuto osvědčenému life hacku letecká společnost, kde Irina pracuje, šetří náklady na úklid a cestující mohou jít na záchod, aniž by zatajili dech.

Jaké metody používáte?