Pračka je dnes to nejnutnější, protože výrazně zjednodušuje život každé hospodyňce. Ještě nedávno naše babičky vše praly ručně. A o tom, že by to za ně udělal inteligentní mechanismus, nemohla být řeč.

Nehádejme se, běhání s umyvadly je málo příjemné. Proto nyní šetříme náš čas a úsilí.

Zatímco pračka pere za vás, vy můžete s radostí dělat něco důležitějšího nebo jen relaxovat! Minimum námahy a neuvěřitelně čisté a svěží oblečení je již ve vašich rukou!

O výhodách pračky můžeme mluvit velmi dlouho. Ale musíme se o ni také starat. Ona je pro nás a my jsme pro ni. Nic se v tomto životě neděje jen tak.

Pokud tedy nechcete utrácet peníze navíc za opravy, zapište si moje tipy a používejte je pravidelně.

Jak pochopit, že je čas vyčistit stroj: pokud náhle ucítíte podivný zápach nebo si všimnete, že se voda vůbec neohřívá a stroj myje mnohem déle než předtím, váš asistent potřebuje pomoc. Neměli byste panikařit a běžet k odborníkům o pomoc. Dále vám řeknu, co dělat v takových situacích.

Chcete-li začít, podívejte se na pokyny. Najdete tam položku, jak správně čistit pračku.

A teď jsou užitečné life hacky.

1. Těsnící guma

Právě tato část vybavení se nejčastěji a rychle špiní. Začněme proto tím. K čištění je vhodný speciální mycí prostředek, a pokud není po ruce, na záchranu přijde obyčejná soda.

A přípravky s obsahem chlóru vám pomohou odstranit plíseň z povrchu žvýkačky. Nenechte se tím však příliš unést. V opačném případě narušte celistvost těsnění.

2. Dveře

Po každém praní doporučuji otřít dvířka pračky. Kovový ráfek bude stačit otřít kolem dokola. Nedovolte, aby na něm zůstaly kapky vody. A nezavírejte dvířka, aby se na nich netvořila plíseň.

3. Přihrádka na prášek

Pravidelně jej vytahujte a omyjte jakýmkoli čisticím prostředkem. A nezapomeňte to poté setřít. To pomůže vyhnout se vodnímu kameni.

A pokud se vodnímu kameni nelze vyhnout, lze jej snadno odstranit obyčejným kuchyňským octem. Může ji nahradit kyselina citronová. Na celý stroj bude stačit 5-6 balení.

Pračka je dnes to nejnutnější, protože výrazně zjednodušuje život každé hospodyňce. Ještě nedávno naše babičky praly vše ručně.-3

4. Vypouštěcí filtr

Tato část vyžaduje pravidelnou údržbu. Mělo by být neustále proplachováno a kontrolováno, zda neobsahuje nic, co by mohlo bránit procesu vypouštění.

Pračka je dnes to nejnutnější, protože výrazně zjednodušuje život každé hospodyňce. Ještě nedávno naše babičky praly vše ručně.-4

Filtry neustále omyjeme, otřeme do sucha a opatrně vložíme zpět do stroje.

Čas od času pomocí těchto triků prodloužíte životnost vaší pračky o několik dalších let.

Jak často čistíte pračku?