Bez ohledu na to, jak moc se snažíte, kámen se může objevit na každém trychtýři. Obvykle se otvory ucpou, což výrazně zhorší přívod vody a nálevka přestane fungovat. Dnes si povíme, jak odvápnit vaše vodovodní armatury a zajistit, aby váš trychtýř vypadal jako nový.

Jak rozebrat trychtýř sprchy

Tvrdá voda obsahuje obrovské množství hořečnatých a vápenatých solí a všechny tyto kameny se v průběhu času neustále usazují na vodovodním potrubí, je vidět charakteristické usazování vodního kamene;

Jak tento problém vyřešit? Usazeniny vodního kamene lze odstranit kyselinou citronovou. Chcete-li to provést, musíte nálevku rozebrat a ponořit do speciálně připraveného roztoku.

Obvykle se všechny otvory ucpou plakem a kamínky, takže pro důkladné vyčištění musíte sejmout kryt trychtýře, ale nejprve jej odpojte od hadice. Existují různá provedení: u některých se odšroubuje celé víko najednou, u jiných je třeba nejprve odšroubovat centrální zástrčku a poté odpojit celé víko z otvoru.

Pokud máte trychtýř s vypínačem, pak se kryty obvykle odstraňují kolíkovým klíčem. Můžete to udělat také pomocí dlouhých kleští nebo nůžek se zaoblenými konci.

Toto je část, kterou je třeba očistit od plaku. Pro přípravu roztoku si předem v obchodě zakupte 80g sáček kyseliny citronové – polovina tohoto množství stačí na vyčištění jedné nálevky.

40 g kyseliny citronové nalijte do misky a vše zalijte horkou vodou (ne vroucí). Dále by mělo být víko nálevky ponořeno do výsledného roztoku. Nechte víko působit hodinu, poté sejměte a osušte. Pečlivě zkontrolujte všechny otvory.

Váš obal bude jako nový. Nezůstane na něm ani drobeček vodního kamene. Existují i ​​trvalé sprchy – v tomto případě nalijte octový roztok do igelitového sáčku a zavažte jej tak, aby byla tryska zcela ponořena ve směsi. Nechte dvě hodiny působit.

Jaké způsoby odstraňování vodního kamene znáte Podělte se v komentářích.