Není žádným tajemstvím, že věci vyrobené z přírodních tkanin jsou nejkvalitnější a nejodolnější. Mám kašmírový kabát na chladný podzim a teplý tvídový model nosím až do mrazivé zimy. Svrchní oděvy nejsou imunní vůči různým typům znečištění, zejména při každodenním nošení. Dnes vám řeknu, jak rychle a efektivně čistím kabáty vyrobené z přírodních materiálů.

Kašmírový kabát

Kašmír je docela teplý, měkký na dotek a vždy vypadá draze a elegantně. Jemný materiál se ale může snadno poškodit výběrem špatného čisticího prostředku.

Nejprve tedy prozkoumám produkt na přítomnost různých skvrn, žmolků a zvířecích chlupů. Pokud potřebujete odstranit pouze prach a drobné chmýří, pomůže vám nejjednodušší a nejlevnější metoda.

Rozložil jsem kabát na stůl. Rozdrcenou strouhanku žitného chleba rovnoměrně rozděluji po povrchu výrobku. Poté dlaněmi převaluji drobky po látce, dokud nevytvoří lepivé kuličky. Veškerý prach a nečistoty ulpívají na kruhech chleba.

Po proceduře stačí zbylý chléb odstranit štětcem.

K odstranění mastných skvrn na kašmíru je vhodný mastek. Drobivý přípravek nanesu na skvrnu a po 2-3 hodinách mastek setřu štětcem. Jako alternativu lze použít sůl.

Pokud kabát vypadá čistě, ale manžety, límec a podšívka jsou špinavé, bude stačit následující schéma:

  • Naliju teplou vodu do misky. Nepoužívám horkou vodu, pouze zafixuje nečistoty mezi vlákny látky.
  • Přidávám tekuté mýdlo.
  • Namočím si kabát a po hodině můžu mastnotu a nečistoty lehce vykartáčovat.
  • Omývám v čisté vodě.

Aby váš oblíbený předmět neztratil svůj tvar, musíte jej důkladně vysušit. Suším ho na balkóně při otevřeném okně, kabát věším na ramínko s širokými věšáky.

Tvídový kabát

Kabát vyrobený ze strukturované tvídové tkaniny poskytuje vynikající teplo v chladném počasí a nepropouští vlhkost. Jedním z příjemných bonusů je, že se téměř nešpiní.

Všiml jsem si kuliček na rukávech. Lze je odstranit speciálním válečkem s lepicí páskou nebo běžnou žiletkou. Zvolil jsem druhou možnost, ale zde je důležité, aby čepel nebyla ostrá. Aby se látka nepoškodila, používám starou jednorázovou žiletku (schovávám si ji speciálně pro tyto účely).

Není žádným tajemstvím, že věci vyrobené z přírodních tkanin jsou nejkvalitnější a nejodolnější. Mám kašmírový kabát na chladný podzim a teplý tvídový model nosím až do mrazivé zimy.-3

Čištění produktu od prachu je ještě jednodušší. Kabát stačí vysát pomocí nástavce na čištění svrchních oděvů.

Tento jednoduchý postup vyčistil kabát od všech přebytků a vrátil oblečení do původního vzhledu.