V naší rodině pije kávu jen manžel. Jako většina lidí byl zvyklý vařit instantní nápoje s vařící vodou. Domem často zaznívaly fráze o kávě „bez chuti“, ale nikoho ani nenapadlo spojovat její chuť s nesprávným postupem přípravy. Jakých 6 chyb kazí chuť povzbuzujícího nápoje.

Ochlaďte vařící vodu

Na obalech instantní kávy se často uvádí, že by se neměla plnit vařící vodou, ale horkou vodou o teplotě 80-90 °C. Pokud tato doporučení ignorujete, nápoj získá šmrncovní chuť a nepříjemné „umělé“ aroma.

Vařící voda totiž ničí esenciální oleje a zvýrazňuje vůni a chuť syntetických aromat a sladidel. Abyste dosáhli požadované teploty, musíte počkat, až se konvice uvaří, a poté pomalu počítat do 30.

Sušit kávu na radiátoru je špatný nápad

Dóza instantní kávy je v kuchyni, kde se neustále něco vaří, bublá a odpařuje. Nádobu stačí volně zakrýt a prášek vyjde v hrudkách. Pokud k tomu dojde, nemusíte sklenici pokládat na horký radiátor, aby káva vyschla. Vysoká teplota, stejně jako přímé sluneční záření, zkazí její chuť.

Studený pohár

Překvapivě může váš oblíbený nápoj zkazit i taková maličkost, jako je nedostatečně nahřátý šálek. V něm káva rychle vychladne a chuť a aroma se nestihnou plně rozvinout.

Tip: Před přípravou nápoje vypláchněte šálek vroucí vodou.

V naší rodině pije kávu jen manžel. Jako většina lidí je zvyklý vařit instantní nápoje s vařící vodou.-2

Cukr

Cukr dobře změkčuje vodu. Ale to lze udělat s kokosovým mlékem, které nápoji dodá pikantní, osvěžující tón. Mléko má lehkou přirozenou sladkost, je bohaté na aminokyseliny, vitamíny a pomáhá kontrolovat chuť k jídlu.

Je důležité udržovat rovnováhu

Káva, která je příliš silná nebo vodnatá, není dobrá. Většina lidí považuje za ideální poměr: 10 g. kávy na 180 ml horké vody.

Doba vaření

Čím jemnější mletí, tím rychleji se nápoj uvaří.

Pokud kávu vaříte déle než 10 minut, objeví se hořkost. Na instantní kávu stačí 3-4 minuty. Hrnek není třeba přikrývat podšálkem jako instantní nudle. Pro normální vaření potřebuje nápoj kyslík.

V naší rodině pije kávu jen manžel. Jako většina lidí je zvyklý vařit instantní nápoje s vařící vodou.-3

Když znáte všechny tyto nuance, můžete si doma připravit povzbuzující nápoj s dokonalou chutí. Krásný den a lahodnou kávu!