I po rychlé sprše se na studeném povrchu zrcadla tvoří kondenzát. Situace způsobuje značné nepohodlí těm, kteří nespěchají opustit koupelnu po koupání. Nasbírala jsem 6 osvědčených life hacků – aby se muž mohl v klidu oholit, aniž by byl rozptylován pravidelným utíráním zrcadla, a žena si mohla dát do pořádku pleť pomocí pleťové masky. Takže, začněme!

Pěna na holení

Pěna na holení skvěle zamlží zrcátka a účinně čistí všechny skleněné povrchy od nečistot. Naneste na zrcadlo trochu krému na holení a otřete jej čisticím hadříkem. Tenká vrstva pěny může problém odstranit ne na pár hodin, ale na několik týdnů.

Šampon

Dobrá alternativa pro ty, kteří nemají doma pěnu na holení. Pro vytvoření paroodpudivého filmu naneste šampon na zrcadlo stejným způsobem jako předchozí přípravek. Dobře ji otřete o sklo, přebytky odstraňte suchým hadříkem.

Toaletní mýdlo

Další domácí odmlžovač. Pro dosažení požadovaného výsledku musí být zrcadlo zpočátku suché a bez šmouh. Vezmeme obyčejné toaletní mýdlo a dobře ho rozetřeme po povrchu, poté zrcadlo vyleštíme měkkým hadříkem.

Želatina

Želatinu dobře zná každá hospodyňka. Díky své unikátní struktuře vytváří na zrcadle ochranný film a nedovoluje kapičkám vlhkosti usazovat se na odrazné ploše.

Požadované ingredience:

  • Želatina 1 lžička.
  • Destilovaná voda 50 ml.
I po rychlé sprše se na studeném povrchu zrcadla tvoří kondenzát. Situace způsobuje značné nepohodlí těm, kteří po koupání nespěchají s odchodem z koupelny.-3

Dobře promíchejte a když želatinové granule nabobtnají, naneste tenkou vrstvu roztoku na sklenici. Vyleštěte zrcadlo a máte hotovo! Rychlé, pohodlné a bez nepříjemného zápachu.

Glycerol

Kosmetický glycerin v tekuté formě lze zakoupit v každé lékárně a je poměrně levný. Přidejte přípravek do vody, když myjete koupelnové zrcadlo. Poměry jsou následující: 70 ml glycerinu a 30 ml. voda.

Ocet + citronová šťáva

K přípravě roztoku budete potřebovat ocet, citronovou šťávu a vodu. Smíchejte ocet a studenou vodu ve stejném poměru, poté do tekutiny vymačkejte několik kapek citronové šťávy. Po úplném zaschnutí nastříkejte roztok pomocí spreje, skvrny jednoduše setřete suchým hadříkem.

I po rychlé sprše se na studeném povrchu zrcadla tvoří kondenzát. Situace způsobuje značné nepohodlí těm, kteří po koupání nespěchají s odchodem z koupelny.-4

Nyní, po osprchování nebo koupeli, uvidíte před sebou jen čisté zrcadlo, které není zamlžené horkými výpary!