S nástupem podzimu přibývá deštivých dnů. Myslím, že každý ve svém životě měl „neplánované“ prádlo nebo věci jednoduše nestihly uschnout kvůli vlhkému počasí a ráno se musíte věnovat své práci.

Poprvé jsem se s takovým problémem setkal, když jsem byl student. Od těch vzdálených dnů se seznam hacků pracovního života zvýšil na 5. Dnes se chci podělit o nejrychlejší a nejjednodušší z nich.

Návrh

První způsob je vhodný pro deštivý, ale teplý podzim. V bytě s dobrým větráním oblečení nejen rychleji uschne, ale také nezíská nepříjemný vlhký zápach. Pověste mokré kalhoty, mikinu nebo bundu na balkón a vytvořte průvan. Zapnutí digestoře nebo klimatizace pomůže urychlit proces.

Užitečná rada: rukávy svrchního oblečení lze vycpat novinami, aby rychle absorbovaly vlhkost.

Ohřívač ventilátoru

Oblíbený domácí spotřebič lze využít i k jiným účelům. Pod proudem teplého vzduchu věci zcela uschnou za 15-20 minut. Tímto způsobem můžete vyřešit problém a vytopit místnost.

Užitečná rada: zařízení by mělo být umístěno ve vzdálenosti půl metru od oblečení.

Zmrazení

Podzimní počasí je proměnlivé – přes den je teplo, večer teplota klesá pod nulu. Pro urychlení sušení věším vyprané a dobře vyždímané prádlo na balkón a otevřu okno. Mráz podporuje odpařování vlhkosti. Za pár hodin věci úplně zmrznou a lze je přinést do domu. Po půl hodině zbývá oblečení jen vysušit žehličkou.

S nástupem podzimu přibývá deštivých dnů.-3

Důležité: oblečení nebudete muset dlouho „rozmrazovat“, pokud je po vyprání vymácháte ve slané vodě.

Fén

Jednoho dne, než jsem šel ven, jsem si všiml skvrny na bílém tričku a musel jsem ho vyprat. Usoudil jsem: fén je ideální pro lokální sušení prádla. Další osvědčený životní hack: po „setkání“ s domácím spotřebičem budou mokré ponožky zcela suché.

S nástupem podzimu přibývá deštivých dnů.-4

Froté ručník

Použil jsem tuto babiččinu metodu na sušení džínů, musíte zabalit vypranou věc do froté ručníku a dát ji pod těžký lis, když se navlhčí, materiál se změní na 2-3 vlhké a bude stačit vyžehlit.