Pamatuji si, jak moje babička měla koberec v každém pokoji. Pověsili ho také na zeď. Tak velké, široké, s různými vzory. Zdá se ale, že tato sovětská móda postupně ustupuje. V dnešní době se koberce používají spíše pro pohodlí. Například po teplé sprše je pro mě příjemné stát na nadýchané hromadě a ne na kluzkých a chladných dlaždicích. Nebo si boty po procházce otřít, a nenosit je po celém bytě.

Pamatuji si, jak moje babička měla koberec v každém pokoji. Pověsili ho také na zeď. Tak velké, široké, s různými vzory. Ale zdá se, že taková sovětská móda postupně ustupuje.

Ale jsou tu určité nevýhody. Například se obtížně čistí. Někdy vysavač nezvládne práci vůbec. A o majitelích chlupatých koček a psů už mlčím. Někdo radí vzít to do čistírny. Bude to však velmi drahé a musíte si také zavolat nákladní taxi. Vyndejte ho do sněhu a hodinu třeste v chladu – děkuji, nechci nastydnout.

Před pár dny mi moje tchyně řekla life hack. Řekla, že se toto tajemství dozvěděla od své babičky. Stačí nám běžná jedlá soda a sůl. Stojí za změnu v obchodě. Všiml jsem si, že koberce v jejím bytě vypadají jako právě koupené. I když už jim je určitě deset let.

Koberec důkladně posypte nejprve solí a poté další vrstvou jedlé sody. Nasaďte si rukavice a pomocí štětce vetřete směs do žmolků. Vše nechám hodinu. Pro lepší výsledky si ho však můžete nechat přes noc.

Pamatuji si, jak moje babička měla koberec v každém pokoji. Pověsili ho také na zeď. Tak velké, široké, s různými vzory. Zdá se ale, že tato sovětská móda postupně ustupuje.-3

Poté zapnu vysavač na nejvyšší výkon a opatrně a hlavně pomalu odsávám směs. Postupně centimetr po centimetru, aby nezůstal ani náznak sody a soli.

Pamatuji si, jak moje babička měla koberec v každém pokoji. Pověsili ho také na zeď. Tak velké, široké, s různými vzory. Zdá se ale, že tato sovětská móda postupně ustupuje.-4

Po prvním postupu si všimnete, kolik prachu se v sáčku nahromadilo. Ještě dvakrát přejdu po koberci. Tento postup opakuji každé tři místa. Sůl a soda žmolkům neublíží.

Pamatuji si, jak moje babička měla koberec v každém pokoji. Pověsili ho také na zeď. Tak velké, široké, s různými vzory. Zdá se ale, že tato sovětská móda postupně ustupuje.-5

Všem doporučuji tuto metodu alespoň jednou vyzkoušet. Po vyčištění nepoznáte svůj koberec, to vám garantuji!

Věděli jste o tomto triku? Stojí to za to zkusit?