Na jednu stranu je práce na dálku pohodlná, ale ve věku 30 let jsem začal pozorovat pokles zrakové ostrosti. V běžném životě se snažím obejít se bez brýlí, ale musím uznat, že jsou skvělým pomocníkem, když potřebuji přečíst drobné písmo na štítku nebo zapíchnout nit do jehly. Aby bylo používání brýlí pohodlnější, dám vám 5 osvědčených životních triků pro různé životní situace.

Jak rychle najít brýle ve tmě

První tip bude potřeba pro ty, kteří brýle nosí pravidelně. I když leží vedle postele, jak je můžete najít uprostřed noci, aniž byste rozbili nebo poškrábali sklo. Pásku svítící ve tmě můžete zakoupit v každém železářství. Budete potřebovat velmi malý proužek, který je třeba k pouzdru přilepit. Metoda funguje!

Ochrana brýlí před efektem zamlžení

To je snad nejnepříjemnější situace, kdy vejdete z chladu do vyhřáté místnosti a místo okolního světa před sebou vidíte jen zakalené brýle. Mýdlo může zastavit tvorbu kondenzátu. Vezměte mýdlo a udělejte několik tahů na vnitřní straně čoček. Poté sklo opatrně otřete suchým hadříkem – máte hotovo!

Domácí čistič brýlí

Z první ruky vím, že cena speciálních čisticích prostředků na brýle je strmá. Vyrobit si čistič svépomocí je mnohem levnější.

K tomu budete potřebovat:

  • Malá lahvička s rozprašovačem.
  • Alkohol.
  • Prostředek na mytí nádobí.
  • Teplá voda.

Do lahvičky nalijte alkohol a vodu v poměru 2:1, poté přidejte 3 kapky prostředku na mytí nádobí. Láhev dobře protřepejte, aby se ingredience promíchaly.

Na jednu stranu je práce na dálku pohodlná, ale ve věku 30 let jsem začal pozorovat pokles zrakové ostrosti.-3

Podomácku vyrobený sprej snadno odstraní nečistoty z čoček bez poškození plastového rámu. Po vyčištění brýle důkladně otřete hadříkem z mikrovlákna.

Rám sklouzává z hřbetu nosu

Někdy vám brýle „spadnou“ z nosu, když nakloníte hlavu. Vše, co musíte udělat, je nanést trochu báze pod oční stíny na kořen nosu.

Poškrábané čočky

Zubní pasta pomůže odstranit škrábance z čoček a vyleštit vaše brýle. Naneste pastu na vatový tampon a otřete sklo. Po půl minutě produkt opláchněte pod tekoucí vodou. Stačí pár minut a výsledek je skvělý.

Důležité: zvolte pastu bez abrazivních složek. Nejlépe se hodí gelové pasty bez bělícího účinku.

Na jednu stranu je práce na dálku pohodlná, ale ve věku 30 let jsem začal pozorovat pokles zrakové ostrosti.-4