Téměř každý den mažeme máslem na chleba, smažíme ho a přidáváme do připravených pokrmů a pečiva. Tento hodnotný produkt najde uplatnění jak v kuchyni, tak mimo ni. Dnes vám povím o 8 nečekaných způsobech, jak využít máslo v domácnosti.

Aby se voda nevyvařila

Jednoduchý životní hack v kuchyni. Voda při varu nepřeteče, pokud v ní rozpustíte kousek másla.

Udržujte cibuli čerstvou

Každá hospodyňka ví, že nakrájená cibule rychle vysychá a kazí se. Máslo pomáhá udržet zeleninu čerstvou, stačí jím potřít místo řezu.

Rozmotejte uzel na řetězu

Co dělat, když se řetízek zamotá – tuto otázku si jistě položilo mnoho žen. Šperk potřete malým množstvím másla, aby kov klouzal a uzel se snáze rozvazoval.

Zbavte se vrzání dveří

Už vás nebaví vrzající dveře do vašeho pokoje? Olej vám pomůže rychle se s tímto problémem vypořádat.

Pokud se vám prsten nesundá z prstu

Namažte si prst máslem a jemnými rotačními pohyby sejměte prsten z prstu. Jednoduchý a cenově dostupný způsob.

Místo krému na holení

Pokud vám dojde krém na holení, můžete jako alternativu použít máslo. Pokožku stačí namazat přírodním přípravkem a proces holení půjde hladce v každém smyslu slova.

Odstraňte žvýkačku z vlasů

Žvýkačka přilepená na vlasech se odstraňuje obtížně, ale je to možné. Navlhčete „postižený“ pramen olejem. Po 10-15 minutách jemně stáhněte dáseň dolů a případné zbytky dásní lze odstranit hřebenem s jemnými zuby.

Téměř každý den namažeme máslo na chleba, smažíme a přidáváme do připravených pokrmů a pečiva. Cenný produkt, který najde uplatnění jak v kuchyni, tak mimo ni.-3

Osvěžte své oblíbené boty

Chcete-li koženým botám dodat lesk, stačí povrch otřít kouskem másla. Tato impregnace pomáhá zachovat hladkost a měkkost materiálu.