Kuchyně je jedním z nejšpinavějších míst v domě. Téměř vždy se najde něco, co je potřeba uklidit. Dříve jsem několik hodin dával věci do pořádku. Nyní znám několik způsobů, jak pravidelně udržovat pořádek a dosáhnout ho velmi rychle.

Na odstranění ucpávek používám jedlou sodu.

K odstranění ucpání budete potřebovat běžnou jedlou sodu a ocet. Nejprve naliji sklenici horké vody do vypouštěcího otvoru a poté přidám půl sklenice běžné sody a vyliji roztok z poloviny sklenice 9% octa a poloviny sklenice vody.

Dochází k reakci, mastnota a nečistoty ze stěn potrubí se rozpustí. Musíte počkat 10-15 minut, abyste zaznamenali účinek!

Esenciální oleje pro boj s nepříjemnými pachy

Vždy mě štval zápach, který jde z odpadkového koše. Abych tomu zabránil, vezmu si kousek vaty a hojně je navlhčím esenciálním olejem. Na dno kbelíku dám navlhčenou vatu a nepříjemný zápach z kbelíku se zmenšuje, nebo dokonce úplně zmizí.

Přilnavá fólie chránící chladničku

Často nepříjemné chvíle nastanou v lednici nebo ve skříni, když se něco rozlije nebo rozpadne. Abyste se nemuseli pokaždé starat o mytí polic a stěn, můžete police jednoduše obalit potravinářskou fólií a stěny přelepit fólií.

Citron v mikrovlnce

A opět nám přichází na pomoc citron! Pokud je mikrovlnka pokrytá velkou vrstvou tuku, nebo jste byli líní přikrýt talíře speciální pokličkou a teď je tam hromada různých drobků, pak pomůže ohřátí citronu a vody.

Do sklenice nebo šálku vložte kousek citronu a naplňte vodou, zapněte mikrovlnku na 3 minuty, aby „citronová pára“ pronikla do všech koutů. Poté vezměte houbu nebo hadr a odstraňte mastnotu a nečistoty ze stěn. Velmi snadno se čistí.

Zbavte se přebytečných pachů v lednici

Pomocí pomeranče a hřebíčku můžete odstranit nepříjemné pachy z chladničky. Když se mi v lednici něco pokazí, zbavím se příčiny zápachu, vše umyji saponátem a nechám v něm zapíchnutý plátek pomeranče s hřebíčkem. Voní velmi jasně a překryjí všechny nepříjemné pachy.

Kuchyně je jedním z nejšpinavějších míst v domě. Téměř vždy se najde něco, co je potřeba uklidit. Dříve jsem několik hodin dával věci do pořádku.-3

Čištění mixéru pomocí mixéru

Mnoho hospodyněk se snaží používat mixér na minimum, protože jeho čištění zabere veškerý čas, který byl jeho používáním ušetřen.

Našla jsem velmi jednoduchý způsob, jak ji vyčistit: naleju do ní teplou nebo horkou vodu, nejlépe hned po použití, přidám saponát, zavřu a zapnu. Kroutí se a otáčí a čistí se. Dále samozřejmě špinavou vodu vyleju a opláchnu.

Jaké triky používáte při úklidu kuchyně?