Koupelna je epicentrem rušných ranních a večerních rutin a mnoha základních potřeb po celý den. Se všemi těmito aktivitami přichází nepořádek v typicky malé místnosti. Některé z nejčastějších příčin nepořádku v koupelně, jako jsou prošlé léky a kosmetika, mohou dokonce představovat riziko pro vaše zdraví.

Tím, že se zbavíte nepotřebných věcí, získáte více prostoru pro efektivní uspořádání věcí, které skutečně potřebujete a používáte ve svém každodenním životě.

1. Prošlé toaletní potřeby

Většina toaletních potřeb, jako je dezinfekce, ústní voda a mýdlo, má datum spotřeby. Po uplynutí doby použitelnosti jsou tyto produkty méně účinné a mohou se začít rozpadat a dokonce způsobit onemocnění. Zkontrolujte datum na obalu, abyste zjistili, zda je nejlepší použít. Pokud nemůžete najít datum spotřeby, zbavte se všeho staršího než rok.

2. Zastaralá kosmetika

Otevřená kosmetika, jako jsou oční stíny, podkladová báze, rtěnka a řasenka, se časem zhoršují a mohou obsahovat mnoho bakterií. Chcete-li určit datum expirace, zkontrolujte štítek, zda na štítku není malá ikona sklenice s číslem a M vedle ní, například 6M nebo 12M. Udává počet měsíců, po které produkt uchová po otevření. Sledujte také změny barvy, konzistence a vůně. To jsou známky toho, že vaše kosmetika již není vhodná k používání.

3. Vzorky

Buďte upřímní: opravdu využijete všechny ty bezplatné vzorky produktů a miniaturní toaletní potřeby přinesené z hotelů? Pokud ne, přidávají jen nepořádek. Vyčistěte svou sbírku jednorázových vzorků, abyste vytvořili místo pro produkty plné velikosti, které skutečně používáte.

Koupelna je epicentrem rušných ranních a večerních rutin a mnoha základních potřeb po celý den. Se všemi těmito aktivitami přichází nepořádek v normálně malé místnosti.-3

4. Opotřebované ručníky

Zkontrolujte své ložní prádlo a vyhoďte všechny ručníky, které jsou potrhané, zašpiněné nebo zapáchající. Ušetřete úložný prostor pro ty, které jsou v dobrém stavu a které opravdu rádi používáte. Použijte staré ručníky k úklidu vašeho domova nebo je darujte místnímu útulku pro zvířata, kde mohou být použity k udržení pohodlí zvířat.

Koupelna je epicentrem rušných ranních a večerních rutin a mnoha základních potřeb po celý den. Při vší této činnosti vytváří nepořádek v normálně malé místnosti.-4

5. Nástroje pro úpravu poškozených vlasů

Nástroje, jako jsou fény, kulmy a žehličky, se mohou častým používáním rychle opotřebovat. Pokud je některé z těchto zařízení poškozeno, má roztřepené kabely nebo má poruchu, mělo by být okamžitě zlikvidováno, aby se zabránilo riziku úrazu elektrickým proudem nebo požáru.

6. Staré houby a žínky

Při skladování v teplém a vlhkém prostředí sprchy poskytují houby a žínky optimální podmínky pro růst bakterií. Naplánujte si jejich výměnu každý jeden až dva měsíce nebo dříve, pokud si všimnete plesnivých skvrn nebo nepříjemného zápachu. Pro hygieničtější zážitek z koupání vyhoďte houby a pufy ve prospěch žínky, kterou lze po každém použití vyprat.

7. Staré zubní kartáčky

Čištění zubů dvakrát denně může zubní kartáček značně opotřebovat a mezi štětinami se časem mohou usazovat bakterie a částečky jídla. Z těchto důvodů doporučuje Dental Association vyměnit zubní kartáček každé tři až čtyři měsíce. Vyměňte ji ještě dříve, pokud se štětiny znatelně roztřepí nebo zamotají.

Koupelna je epicentrem rušných ranních a večerních rutin a mnoha základních potřeb po celý den. Se všemi těmito aktivitami přichází nepořádek v normálně malé místnosti.-5