Myčka nádobí je nepostradatelným pomocníkem v kuchyni, zejména ve velké rodině. Jako matka dvou malých dětí vařím neustále. Kuchyňské spotřebiče fungují správně, ale pravidelně začnou útroby myčky „vonět“. Vzhledem k tomu, že jsme jej instalovali před 5 lety, už vím, s čím mám co do činění, což mi umožňuje bez větších potíží vyřešit problém s nepříjemným zápachem. Podělím se s vámi o své zkušenosti.

První fáze (nejdůležitější)

Před čištěním vnitřku vaší myčky byste měli zkontrolovat odtok, zda není ucpaný. Právě z odtokového otvoru pochází špatné „aroma“ nejčastěji.

Odstraňuji spodní polici na nádobí. Filtry lze snadno vyjmout pro čištění, ale pokud jimi prošly zbytky jídla a ucpaly odtok, musíte se k němu dostat a odstranit zbytky na dně dřezu.

Čištění postřikovače

Rozprašovač myčky stříká horkou vodu přímo na vaše nádobí a může se také ucpat, pokud není vyčištěn. Abych tomu zabránil, pravidelně otírám zavlažovač měkkým hadříkem namočeným v mýdlové vodě.

Citron – přírodní aroma

Čerstvý citron nakrájím na 4 části. Vyjmu všechna semínka a dám je do myčky. Dále spouštím nepříliš intenzivní mycí program. Citrus si bezchybně poradí s mastnými usazeninami a navíc se uvnitř vozu bude dlouho usazovat svěží aroma.

Ocet – spása z vodního kamene

Ocet je vynikající dezinfekční a dezinfekční prostředek. Používám jablečný džus. Naliji 2 sklenice octa do přihrádky na leštidlo a spustím standardní režim (stroj musí být prázdný). Stačí se uchýlit k této metodě jednou za tři měsíce, abyste ochránili své zařízení před vodním kamenem a osvěžili jej uvnitř.

Myčka nádobí je nepostradatelným pomocníkem v kuchyni, zejména ve velké rodině. Jako matka dvou malých dětí vařím neustále.-3

Otřu gumové těsnění

Těsnění zadržuje vodu uvnitř myčky, pravidelně jej otírám vlhkým hadříkem z mikrovlákna. Tento jednoduchý krok úspěšně odstraní usazeniny na gumovém těsnění a zabrání množení bakterií, aby nezpůsobovaly nepříjemný zápach z vozu.

Myčka nádobí je nepostradatelným pomocníkem v kuchyni, zejména ve velké rodině. Jako matka dvou malých dětí vařím neustále.-4

Vzhled

Aby byla vaše myčka bez poskvrny čistá nejen uvnitř, ale i zvenčí, budete potřebovat rukavice, starý zubní kartáček a pěnovou houbu. Na prací prostředky používám tekuté mýdlo na prádlo a na čisticí prostředky jedlou sodu.

Myčka nádobí je nepostradatelným pomocníkem v kuchyni, zejména ve velké rodině. Jako matka dvou malých dětí vařím neustále.-5