Potřebujete rychle a efektivně vyčistit nebo dezinfikovat něco ve vaší domácnosti? Obvykle používáme spoustu speciálních mycích prostředků, které lze nahradit pouze jednou lahvičkou peroxidu vodíku. Dnes budu mluvit o nejužitečnějších nápadech pro použití řešení v každodenním životě, které vás možná ani nenapadly.

Pro ošetření řezných ran a škrábanců

První způsob aplikace je nejzřetelnější. Roztok s antimikrobiální aktivitou je vhodný pro ošetření oděrek např. při pádu z kola, různých oděrek, řezných ran nebo poranění prstů na struhadle při vaření.

Jako domácí antiseptikum

Peroxid vodíku je skvělý způsob, jak dezinfikovat váš domov a vše v něm. Pomocí přípravku zbavte houby mastnoty, čisticích hadříků a prkének nahromaděných nečistot. Plísně na stěnách a dlaždicích se také bojí peroxidu.

V koupelně

Antiseptikum je užitečné pro čištění hygienických předmětů, jako jsou zubní kartáčky a žínky. Dokonale dezinfikuje čisticí prostředky na obličej, domácí irigátory a holicí strojky.

Čištění sprchového koutu

Nalijte trochu peroxidu do prázdné lahvičky s rozprašovačem. Nastříkejte a otřete místa ve sprše, která jsou napadena plísní.

Pro krásu

Atributy make-upu také potřebují péči. Smíchejte stejné díly peroxidu a teplé vody v misce a namočte štětce na make-up po dobu 5 minut. Poté je opláchněte z různých stran a nechte uschnout.

Podívejme se do lednice

K čištění vnitřku lednice není potřeba používat chemikálie, pokud je k dispozici peroxid. Naneste přípravek na houbu a otřete police, stěny chladničky atd.

Potřebujete rychle a efektivně vyčistit nebo dezinfikovat něco ve vaší domácnosti? Obvykle používáme spoustu speciálních mycích prostředků, které lze nahradit pouze jednou lahvičkou peroxidu vodíku.-3

Zpracování ovoce a zeleniny

Tandem peroxidu vodíku a vody (1 polévková lžíce 3% roztoku na hrnek vody) účinně odstraní nečistoty a voskový povlak ze zeleniny a ovoce.

Peroxid usnadní mytí nádobí

Pokud nádobí vypadá špinavě a má zakalený povrch, přidejte 2 polévkové lžíce. lžíce peroxidu vodíku do tekutého prostředku na mytí nádobí.

Čistí pánev, dokud se neleskne

Sušenky z ovesných vloček byly výborné, ale jak mohu vrátit plechu na pečení jeho dřívější čistotu? Nasypte na něj vrstvu jedlé sody a navrch nasypte peroxid vodíku. Nechte dvě hodiny působit, poté vydrhněte tekutým mýdlem. Bublající směs úspěšně rozpustí zaschlé nečistoty.

Záchrana pokojových rostlin

Pokud při pravidelném zavlažování začnou listy pokojových květin žloutnout a opadávat, s největší pravděpodobností je problémem hniloba kořenů. Chcete-li se zbavit problému, kombinujte 1 polévkovou lžíci. lžíci peroxidu s jedním litrem vody a připravenou tekutinou zalijte rostlinu. Peroxid pomáhá uvolňovat další kyslík k provzdušňování půdy a posiluje kořenový systém.

Potřebujete rychle a efektivně vyčistit nebo dezinfikovat něco ve vaší domácnosti? Obvykle používáme spoustu speciálních mycích prostředků, které lze nahradit pouze jednou lahvičkou peroxidu vodíku.-4