Kdo by nemiloval čerstvý, voňavý chléb s křupavou kůrkou nebo lahodné, ještě teplé housky? Po dvou dnech už ale chleba není tak chutný, ale
vy ho nechcete vyhodit. V tomto případě z něj dělám krutony, krekry nebo strouhanku. Naštěstí existují i ​​jiné způsoby, jak spotřebovat prošlý chléb.

Pro hnojení rostlin

I při pravidelné zálivce některé pokojové rostliny vadnou a vypadají jako bez života. Snadný způsob, jak je oživit: Zvětralý chléb rozemlejte v kuchyňském robotu nebo mixéru na jemnou strouhanku a poté jej smíchejte se zeminou. Živiny ve strouhance dodají vaší zelenině tolik potřebnou vzpruhu a pomohou jí kvést.

Vyčistěte špinavé skvrny od semiše

Po dni stráveném pochůzkami v hrozném počasí jsou na vašich oblíbených semišových botách skvrny od bláta? Použijte sušený chléb, který jste se chystali vyhodit. Jemně potřete semišový povrch krustou zašlého chleba, který funguje jako jemný smirkový papír, důkladně odstraní nečistoty bez poškození materiálu.

Snadno sbírejte skleněné střepy

Rozbili jste omylem skleněnou ozdobu při odstraňování vánočních ozdob ze stromečku? Žádný problém! Prošlý chléb přijde na pomoc. Po zametení a likvidaci velkých kusů rozbitého skla použijte chléb k jemnému osušení místa, kde se dekorace rozbila. Drobné kousky skla, které jsou špatně vidět, se přilepí přímo do chleba, takže je můžete opatrně vyhodit.

Přilákejte ptáky na svůj dvůr

Ptáci rádi jedí starý chléb. Ještě více opeřených přátel ale můžete přilákat přidáním dalších dobrot. Kousky starého chleba jednoduše potřete nesoleným máslem a obalte v nasekaných oříšcích nebo ve strouhance. Umístěte ji ven na suché místo a ptáčci hned přiletí!

Krájení cibule bez slz

Cibule dodává chuť mnoha vašim oblíbeným pokrmům, ale krájení přivádí každého k slzám! Co může pomoci: napíchněte krajíc starého chleba na nůž, přisuňte jej blíže k rukojeti. Poté nakrájejte cibuli jako obvykle. Chléb tak při nakrájení absorbuje většinu silných sirných sloučenin cibule dříve, než se dostanou k vašemu citlivému nosu a očím.

Kdo by nemiloval čerstvý, voňavý chléb s křupavou kůrkou nebo lahodné, ještě teplé housky? Ovšem po dvou dnech už chleba není tak chutný, ale ani ho nechcete vyhodit.-3

Odstraňte nežádoucí pachy z vaší chladničky

Pokud zbytky jídla začnou ve vaší chladničce zanechávat výrazný zápach, použijte prošlý chléb. Stačí přes noc položit pár plátků na police lednice. Chléb pohltí pachy a ráno ho stačí vyhodit do koše.

Kdo by nemiloval čerstvý, voňavý chléb s křupavou kůrkou nebo lahodné, ještě teplé housky? Po dvou dnech už ale chleba není tak chutný, ale ani ho nechcete vyhodit.-4

Děkuji, že jste dočetli až do konce. Nezapomeňte dát like👍budu moc potěšen.💗 Odebírejte můj kanál, čeká nás spousta zajímavého.🙌