Při úklidu koupelny nikdy nevyhazuji prošlý šampon. Používám ho na mytí podlah, mytí vlněných věcí a dokonce i čištění koupelnového vybavení. Dnes se s vámi chci podělit o 5 nestandardních způsobů použití šamponu v každodenním životě.

Praní vlněného prádla

Vlněné oblečení je známé pro své hřejivé vlastnosti. Nevýhodou je, že materiál rychle absorbuje okolní vůně, například kouř nebo vůni vařeného pokrmu. Tuto nevýhodu lze snadno proměnit ve výhodu! Při splachování přidávám do vody jen pár kapek šamponu. Jednoduché a levné řešení, které oblečení na dlouhou dobu osvěží a příjemně voní.

Instalatérská péče

Šampon s prošlou dobou použitelnosti lze použít, aniž byste opustili koupelnu. Chcete-li vrátit dřezu jeho bývalou krásu a vyčistit kohoutek od plaku, musíte smíchat 3 polévkové lžíce. lžíce šamponu a podobné množství kyseliny citrónové. Navlékám si rukavice a drhnu nečistoty.

Při úklidu koupelny nikdy nevyhazuji prošlý šampon. Používám ho na mytí podlah, mytí vlněných předmětů a dokonce i čištění koupelnového vybavení.-2

Když mi doma dojde kyselina citronová, přichází na pomoc citronová šťáva. Pro přidání viskozity produktu přidávám nejen šampon, ale také sodu. Hustá kaše si dobře poradí i s přetrvávajícími usazeninami vodního kamene.

Brýle bez skvrn a šmouh

Pamatujte, že jsem vám nedávno řekl, jak chránit brýle před zamlžením. Místo mýdla můžete použít šampon, pouze tato metoda pomůže křišťálově čistým čočkám. Na brýle a obroučky brýlí nanesu trochu šamponu, poté opláchnu teplou vodou. Po zaschnutí otřu do sucha speciálním ubrouskem.

Při úklidu koupelny nikdy nevyhazuji prošlý šampon. Používám ho na mytí podlah, mytí vlněných předmětů a dokonce i čištění koupelnového vybavení.-3

Čištění štětců na make-up

Každá moderní žena má ve svém arzenálu kosmetiku a mnoho nástrojů pro její aplikaci, které je důležité udržovat v čistotě. Šampon je nejlepší náhradou za drahé čističe štětců. Špinavé žmolky je třeba dát pod tekoucí vodu a poté důkladně napěnit šamponem.

Při úklidu koupelny nikdy nevyhazuji prošlý šampon. Používám ho na mytí podlah, mytí vlněných předmětů a dokonce i čištění koupelnového vybavení.-4

Pěna by měla být distribuována ve všech vláknech. Smyju vodou a suším ve vodorovné poloze. Štětce by se měly mýt, když se zašpiní, v mém případě – ne více než jednou za měsíc.

Vytírání podlah

Šampon i po uplynutí doby použitelnosti dokonale dezinfikuje různé povrchy. Už mnoho let při mytí podlah přidávám do vody trochu voňavého šamponu. Pro kbelík vody – 1 polévková lžíce. lžíce. Šampony se silikony dodávají lesk, a to je to, co používám k čištění svého domu.

Řekněte nám, co děláte s prošlým šamponem?