Nevím, jak dlouho se vedou debaty o výhodách sypaného čaje oproti sáčkovanému, ale kdysi jsem byl u takového rozhovoru. Argumentů pro i proti bylo mnoho a každý měl stále svůj vlastní názor. Rozhodl jsem se, že se na problematiku podívám podrobněji.

Celý život vařím čajové sáčky, přidávám i mléko. Můj manžel se ani nechce dívat směrem k „taškám“, kupuje jen volné. Věc vkusu?

Nejprve si promluvme o rozdílu mezi těmito dvěma. V prvním případě je pro nás již vypočítáno ideální množství čajových lístků, dostatečné na přípravu jednoho šálku. Sypaný čaj si musíte odměřit sami.

Dříve se věřilo, že se do pytlů dostává pouze prach z indických cest a mletých větviček. Šířily se dokonce zvěsti o prachu s pilinami místo čajových lístků, o dochucovadlech a dalších chemikáliích. Kvalita výrobku ve skutečnosti nezávisí na obalu, ale na výrobci .

Ani jedna továrna neshromáždí tolik odpadu, aby mohla založit celou výrobu. Čajové suroviny musí projít procedurou kontroly kvality. Proto není pochyb o tom, že sáčky obsahují pravé listy čajových keřů, ovšem v drcené podobě.

Další mýtus: sáčkový čaj se rychle vaří kvůli přítomnosti barviv ve složení. Malé částice snadněji interagují s horkou vodou, což poskytuje jednoduché a zcela zřejmé vysvětlení této skutečnosti. Velkolistý čaj potřebuje minimálně 10 minut na uvolnění chuti a čaj v sáčku to zvládne za pouhé 3-4 minuty.

Znalci sypaného čaje ho ale mohou vidět, dotknout se ho a cítit každý lísteček. Z vaření piva se může stát skutečně relaxační rituál.

Nevím, jak dlouho se vedou debaty o výhodách sypaného čaje oproti sáčkovanému, ale jednou jsem byl u takového rozhovoru.-3

Ohledně chuti pocítí nepatrný rozdíl jen profesionální degustátor nebo člověk s vytříbeným vkusem. Je důležité neporušit technologii vaření. Černý čaj nezalévejte vařící vodou. Aby se listy „nevařily“ a neztratily významnou část svých prospěšných vlastností, voda by neměla mít více než 90-95 °C.

Abych to shrnul, sypaný čaj je kvalitní a široký, ale čajové sáčky nejsou stvořeny proto, aby vám daly „špatný“ nápoj. Mohou maximálně zjednodušit a urychlit proces vaření. Například v práci, kde se hraje o čas.

Jaký druh čaje preferujete?