Umyji nádobí a uvědomuji si, že voda začíná hůř odtékat. Stará „mužská“ metoda demontáže sifonu mi nevyhovuje – není touha šťourat a uklízet nečistoty. Takže používám chytrost 🙂

Obvykle v takových případech používám průmyslové produkty: vysypu speciální prášek, naplním vodou a opláchnu. Jako štěstí ve skříni nebyl žádný produkt, byl jsem líný jít do obchodu a vzpomněl jsem si na lidovou metodu.

Výsledek je 100%, teď to tak budu dělat pořád

Sdílím jednoduchý recept:

🧐 Pokud je ve dřezu voda, musíte počkat, až vyteče.

🧐 Vodu nalévám do hrnku, čím je teplejší, tím lépe.

🧐 Přidáme lžičku kyseliny citronové a mícháme, dokud se úplně nerozpustí.

🧐 Do odtoku jsem nasypala běžnou jedlou sodu. Vzal jsem si tři lžičky.

🧐 Dále jsem se musel obrátit na domácí chemii. Potřebujete silné alkalické tukové rozpouštědlo: postačí Azelit, Schumanit nebo cokoli, co máte doma. Mám Wonder Lab (jeho obrovskou výhodou je, že nemá toxický zápach a je velmi účinný). Vylila jsem to do odtoku, aby se soda úplně smyla, bylo potřeba 3 lžíce.

Umyji nádobí a uvědomuji si, že voda začíná hůř odtékat. Starý „mužský“ způsob rozebírání sifonu mi nevyhovuje - nemám chuť se v něm motat a uklízet nečistoty.-3

🧐 Pro jistotu jsem znovu rozmíchal kyselinu citronovou ve vodě. Vylil to do kanalizace. Čekám.

Probíhá násilný proces s tvorbou pěny: alkálie a kyselina zreagovaly. Čekám 3 minuty, úplně otevřu kohoutek. Radost s nádechem překvapení – voda perfektně odtéká, metoda funguje.

S výsledkem jsem byl spokojen, ale duch experimentu mě nenechal uklidnit. Rozhodl jsem se sifon rozebrat a zhodnotit jeho stav po vyčištění tradiční metodou. Odstraňuji spodní ventil. Toto je můj první postup a očekávám něco jiného než toto. Je dokonale čistý, jako by byl nový a právě nainstalovaný.

Tento recept funguje tak dobře! ❤️

Metoda čištění opravdu funguje, odteď to budu dělat takto.

Pokud znáte ještě jednodušší metody, budu rád, když se podělíte v komentářích!