Každý bez výjimky ví, co je lak na vlasy. I manžel ho občas používá, ale jen já potřebuji lak na úpravu vlasů a pomocí aerosolu řeší mnoho každodenních problémů. Sama jsem postupem času začala používat lak na vlasy i pro jiné účely. Níže je 10 nejlepších triků, které vám výrazně usnadní život.

Rozmarný blesk

Všichni si ceníme laku pro jeho fixační vlastnosti. Pokud se vám zip na kalhotách nebo tašce neustále rozpadá, můžete jej postříkat aerosolem a problém je vyřešen!

Urychlete schnutí laku na nehty

Ne vždy je možné získat gelovou manikúru v salonu, takže někdy používám běžný lak na nehty. Chcete-li výrazně zkrátit dobu schnutí, musíte sprej na vlasy nastříkat ve vzdálenosti 15-20 cm od nehtů. Tato metoda také chrání lak před odlupováním.

A boty nekloužou!

Kluzké podrážky jsou problém, se kterým jsem se při nákupu nových bot setkal mnohokrát. Lak na vlasy zajistí optimální přilnavost k povrchu jednoduše „ošetřete“ podrážku obsahem lahvičky.

Zkroťte neposlušné obočí

Aby obočí vypadalo upraveně, nanesu na prst nebo kartáček na obočí trochu laku a chloupky opatrně pročešu. Sprej je bezpečně fixuje v požadovaném směru. Důležité : Nestříkejte lak na vlasy přímo na obočí.

Připojte Bobby pin

Před připevněním Bobby pin na vlasy je nastříkejte lakem na vlasy. Účes vydrží celý den!

Navlékněte jehlu bez námahy

Pokud nit nastříkáte lakem na vlasy a lehce uhladíte mezi prsty, ztuhne. Tuhou látku lze snadno provléknout i jehlou s malým očkem.

Prodlužte životnost punčochových kalhot

Když otevřu balíček punčocháčů, hned je nastříkám lakem v místech, kde se nejpravděpodobněji roztrhnou. Tato jednoduchá akce zvyšuje pevnost nylonu. Fixační sprej také zastaví „šipky“ na punčochách.

Kontrola komárů

Každé léto bojujeme proti otravným komárům. Do domu se obvykle dostávají vstupními dveřmi, ale i jeden komár může výrazně narušit spánek a odpočinek. Lak na vlasy používám jako insekticid. Po „setkání“ s lakem je nepravděpodobné, že by hmyz mohl normálně létat.

Čisté věci

Lak na vlasy pomáhá zbavit se jemného prachu, chlupů a dokonce i kuliček na oblečení. Chcete-li to provést, stačí nastříkat produkt na ručník a setřít s ním látku a odstranit žmolky.

Každý bez výjimky ví, co je lak na vlasy. I manžel ho občas používá, ale jen já potřebuji lak na úpravu vlasů a pomocí aerosolu řeší mnoho každodenních problémů.-3

Odstraňte vlnu z koberce nebo pohovky

Podobným způsobem můžete vyčistit koberec nebo čalouněný nábytek od zvířecích chlupů. Jemný hadřík a lak na vlasy si s problémem poradí stejně dobře jako speciální oboustranný kartáč.