Můj manžel nevaří sáček čaje víckrát a nikdo jiný z naší rodiny čaj nepije. Ukazuje se tedy, že „nálev“ z poháru okamžitě šel do koše – žádné úspory. To bylo do té doby, než jsem zjistil, jak a k jakým účelům lze čajové sáčky znovu použít. Spěchám se s vámi podělit o užitečné nápady.

Hnojení pokojových rostlin

Čajové sáčky lze použít jako hnojivo pro pokojové květiny. Čajové lístky urychlují růst a ničí škůdce. Chcete-li chránit kořenový systém před houbovými infekcemi, stačí ponořit sáčky do vody a zalít rostlinu živnou tekutinou.

Od zakořeněných pachů

Když se v kuchyni pohráváte s produkty, jako je česnek, cibule, ryby, není snadné se zbavit rozpoznatelného „aroma“. V tomto případě po umytí rukou promnu sáček mezi dlaněmi a zakořeněný zápach beze stopy zmizí.

Vyčistěte vodovodní armatury od plaku

O tom, jak vyčistit záchod od rezavých usazenin pomocí kávové sedliny, jsem již mluvil. Obsah čajového sáčku, který by měl být nalit do toalety a ponechán 20 minut, se s problémem vyrovná o nic hůř. Zmizí nejen plak, ale i nepříjemný zápach.

Voňavé čajové lístky proti škůdcům

Čajové sáčky hrají klíčovou roli při hubení hmyzu v kuchyni. Pokládám je na okenní parapety, police, stoly a škůdci opouštějí místnost. Pro umocnění efektu můžete sáčky posypat mátovým olejem, který odpuzuje pavouky a mravence.

Prostředek na mytí nádobí

Když mi dojde prostředek na nádobí, myslím na staré čajové lístky. Prostě je vložím na dno hrnce nebo pánve, zaliji teplou vodou a nechám přes noc. Do rána se mastná usazenina rozpustí a snadno ji vyčistím pěnovou houbičkou.

Péče o dřevěný nábytek

Babička mi vyprávěla, že čaj se dříve používal k leštění dřevěného nábytku. Kyselina tříslová dodává povrchu lesk a dokonce pomáhá „zamaskovat“ drobné škrábance.

Můj manžel nevaří sáček čaje víckrát a nikdo jiný z naší rodiny čaj nepije. Ukazuje se tedy, že „nálev“ z kelímku okamžitě putoval do odpadkového koše – žádné úspory.-3

Osvěžovač vzduchu

Do použitých sáčků přidám pár kapek citrusového esenciálního oleje a osvěžovač je hotový! Ekologicky šetrnou “vůni” lze dát do bot, pověsit do skříně, pokoje nebo auta.

Můj manžel nevaří sáček čaje víckrát a nikdo jiný z naší rodiny čaj nepije. Ukazuje se tedy, že „nálev“ z kelímku okamžitě putoval do koše – žádné úspory.-4

Sušené sáčky v lednici pohlcují nejen pach, ale i přebytečnou vlhkost.