Dlouho jsem si domů kupoval různé osvěžovače vzduchu. Chemické osvěžovače vzduchu jsou levné, ale vůně jsou velmi silné a někdy až nesnesitelné.

Osvěžovače s přírodními oleji v běžných obchodech téměř nenajdete. Dají se objednat online nebo koupit ve specializovaných prodejnách, ale ne všechna města je mají.

Proto jsem našel cestu ven pro sebe – výrobu domácích osvěžovačů sám.

Ze zvadlých okvětních plátků růží je velmi snadné vyrobit vesmírnou vůni .

Vezmu obyčejnou skleněnou nádobu s víčkem, lžičku kuchyňské soli a 5 kapek alkoholu.

Okvětní lístky růží (nejlépe domácí zahradní růže, mají výrazné aroma) posypu solí a zastříknu alkoholem. Vše promíchám. Dám je do sklenice a nechám několik dní, měly by „marinovat“ v soli a alkoholu.

Poté znovu protřepu a okvětní lístky nasypu do otevřené misky nebo jednoduše nechám v otevřené sklenici. Vše záleží na tom, jaký máte interiér.

Okvětní lístky budou vyzařovat jemnou vůni a osvěží prostor.

Pokud v domě nejsou žádná zvířata nebo malé děti, můžete si vyrobit aroma velmi rychle. Vezměte pár kapek esenciálního oleje, který máte rádi, přidejte je do vody, přidejte půl lžičky soli, aby zůstalo zachováno aroma.

Umístěte šálek této vody nad radiátory nebo na místo, kde je velmi teplá. Éterické oleje se odpaří a vytvoří v domě příjemnou a nevtíravou vůni.

Ocet dokonale pohlcuje pachy, takže pomocí eukalyptových listů nebo pomerančové , mandarinkové a citronové kůry můžete vyrobit jiný typ osvěžovače.

Do sklenice smíchám vodu, asi 1/4 dílu octa 9% a dám tam kůru nebo aromatické listy. Směs je vhodné louhovat týden, ale je možné i méně. Hlavní věc je, že kapalina absorbuje aroma rostlinných složek.

Dlouho jsem si domů kupoval různé osvěžovače vzduchu. Chemické osvěžovače vzduchu jsou levné, ale pachy jsou velmi silné a někdy dokonce nesnesitelné.-3