Šipky a roztrhaná místa ještě nejsou důvodem k vyhazování tohoto kusu dámského oblečení. Dnes se s vámi podělím o nápady, jak doma využít nepotřebné obnošené silonové punčocháče. K čemu je lze použít:

Šipky a roztrhaná místa ještě nejsou důvodem k vyhazování tohoto kusu dámského oblečení. Dnes se s vámi podělím o nápady, jak využít nepotřebné obnošené silonové punčocháče po domě.

Na výrobu sáčku

Odstřihněte si z punčoch prsty (ponožky), naplňte je suchými aromatickými bylinkami (levandule, oregano, heřmánek, třesavka), zavažte je a vzniklé sáčky vložte do šatníku s oblečením: vůně bude příjemná a moli nebudou toužit po svých věcech.

Na sušení prádla

Je obtížné sušit vyprané pletené věci na ramínkách bez zanechání stop. Místo ramínek vždy používám staré punčocháče. Protáhnu produkt rukávy a pověsím pleteninu, aby uschla, a připevním ji k prádelní šňůře pomocí kolíčků.

Pro praní jemného prádla

Pokud nemáte po ruce síťovaný sáček na praní jemného prádla, ustřihněte si z punčocháčů jednu punčochu, vložte do ní věci, zavažte ji a vyperte jako obvykle. Různé drobnosti můžete prát i v nylonových punčocháčích a punčochách.

K odstranění nečistot

Nahromaděné nečistoty na žaluziích a moskytiérách je vhodné odstranit pomocí chomáčů nylonové tkaniny.

Na ochranu květin

Před výsadbou pokojové rostliny umístěte na dno květináče část punčochy se špičkou, která zakryje drenážní otvor – ochráníte tak půdu před vyplavením při zálivce.

Na mytí nádobí

Z roztrhaných nylonových punčocháčů můžete vyrobit žínku na mytí nádobí. Dříve vyprané punčochy nebo punčochy nastříhejte na tenké proužky a pomocí háčku vytvořte žínku – hravě si poradí se zaschlými zbytky jídla.

Pro zajištění pytlů na odpadky

Odstřihněte pásek od punčocháčů, připevněte ho k odpadkovému koši a zastrčte okraje pytle na odpadky pod něj, aby neklouzal.

Pro skladování zeleniny

Materiál, ze kterého jsou punčocháče vyrobeny, umožňuje volné proudění vzduchu, proto do nich naše babičky skladovaly i zeleninu. Obě punčochy naplňte cibulí a česnekem, svažte je na uzel a zavěste hřebíky na zeď v kůlně.

Šipky a roztrhaná místa ještě nejsou důvodem k vyhazování tohoto kusu dámského oblečení. Dnes se s vámi podělím o nápady, jak využít nepotřebné obnošené silonové punčocháče po domě.-2

Pořídit mimořádné fotografie

Chcete pořídit originální fotografie s efektem mlhy? Stačí na čočku fotoaparátu nasadit tenkou nylonovou punčochu.