Co do počtu bakterií dokáže kuchyně „zatemnit“ i koupelnu. Na pánvi se vaří polévka, okna jsou zamlžená, maso se rozmrazuje na stole a houbička na nádobí mezi použitím ani nestihne zaschnout. Jakých 6 chyb děláme v kuchyni, aniž bychom si toho sami všimli?

Plast je lepší než dřevo

Mnoho lidí stále používá dřevěná prkénka. Je lepší je nahradit plastem, protože neabsorbuje cizí pachy a snáze se dezinfikuje. Plastové desky lze navíc mýt v myčce na 60 stupňů , což vám umožní zbavit se bakterií.
Sledujte stav kuchyňského náčiní; deska by měla být hladká, bez hlubokých „rýh“. Nejlepší je koupit sadu plastových prkének, růžová je na maso, modrá na ryby, zelená se dá použít na krájení zeleniny a ovoce a žlutá na chleba.

Rozmrazování potravin na pultu

Hospodyňky často rozmrazují jídlo na kuchyňském stole nebo vedle dřezu. Je to špatný nápad. Pokojová teplota vytváří ideální prostředí pro růst bakterií. Maso nebo ryby můžete rozmrazovat pouze v lednici na spodní polici nebo ve studené vodě.

Vařte se zavřenými okny

Chyba těch, kteří nemají kuchyňský digestoř. Při vaření se uvnitř hromadí vlhkost, která způsobuje zamlžení oken. Ve vlhkých a teplých podmínkách se i suchý ručník může stát živnou půdou pro bacily .

Co do počtu bakterií dokáže kuchyně „zatemnit“ i koupelnu. Polévka se na pánvi vaří, okna jsou zamlžená, maso se na stole rozmrazí a houbička na nádobí mezi použitím ani nestihne zaschnout.-3

Čistěte pouze dřez

Odtokový otvor je dalším bezpečným útočištěm pro bakterie. Stačí dovnitř nasypat 1 lžičku jedlé sody jednou za 2 dny a nejenže zničíte miliony mikrobů, ale také zabráníte ucpání dřezu.

Co do počtu bakterií dokáže kuchyně „zatemnit“ i koupelnu. Polévka se na pánvi vaří, okna jsou zamlžená, maso se na stole rozmrazí a houbička na nádobí mezi použitím ani nestihne zaschnout.-4

Houby měňte zřídka

Myslíme si, že pěnové houbičky dělají nádobí čistší, ale že? Ve vlhkém ovzduší kuchyně se na nich hromadí nejen špína, mastnota, ale i bakterie. Houby musíte měnit alespoň jednou týdně, nečekejte, až se objeví nepříjemný zápach a pěnová guma se začne drolit.

Skladování masa a vajec

Jak často ve spěchu necháváme balíček vajec na horní polici lednice, abychom je večer mohli přenést do speciálních přihrádek na dveřích. Mezitím více než 60 % kuřecího masa prodávaného v obchodech obsahuje E. coli . Je na vaječných skořápkách, takže čerstvé maso a vejce by se měly držet stranou od jiných produktů.