Všechny hospodyňky vědí, že úklid kuchyně zabere spoustu času. K důkladnému umytí všech povrchů je třeba zásobit se časem a trpělivostí. Nejlepší je ale čistit pravidelně.

Na čištění mastných skvrn z kuchyňských skříněk používám přírodní produkty. Hlavní výhodou je, že jsou neškodné a levné.

Jak se zbavit mastného plaku

Nezapomeňte pravidelně otřít skříňky mokrými a suchými houbami, zejména po přípravě jídla. To vám ušetří čas. Směs používejte také na leštění nábytku jednou týdně, protože výrazně zpomalí proces znečištění.

Soda a rostlinný olej

Náhlavní soupravu nejlépe vyčistíte rostlinným olejem a jedlou sodou. Tyto produkty je třeba smíchat v poměru 1:1, nanést na povrch a nechat 30 minut působit. Během této doby se tuk bude shromažďovat do hrudek. Poté je třeba navlhčit měkkou houbu ve vodě a setřít mastnotu. Starý plak se bude muset umýt dvakrát.

Tento produkt je velmi univerzální, protože dokáže umýt jakýkoli povrch. Dřevěné povrchy dokonale chrání i rostlinný olej, který na nich vytváří ochranný film.

Ocet

Tato směs je také velmi účinná a upoutá neuvěřitelnou vůní. Tento produkt lze použít k čištění plastů i keramiky.

Musíte smíchat ½ šálku vodky a jablečného octa + ½ lžičky. pomerančový esenciální olej + 2-3 kapky eukalyptového oleje. Před použitím je třeba produkt setřepat. Naneste směs na mastnou skvrnu a počkejte 20 minut. Opláchněte vlhkým hadříkem.

Prášek na pečení

Mnoho hospodyněk prášek do pečiva podceňuje, protože netuší, k jakým účelům ho mohou použít. Hodí se nejen na pečení, ale také na odstraňování mastných skvrn.

Prášek do pečiva je nutné zředit vodou, dokud se nedosáhne husté konzistence, nanést na znečištěné místo, nechat 25-30 minut a setřít vlhkou houbou. Mezitím, co je přípravek v akci, začněte čistit sporák a troubu.

Prací mýdlo

Prací mýdlo se používá na pracovní desky a nábytek vyrobený z přírodního kamene. Kromě toho mýdlo na praní dokonale čistí i plastové a dřevěné povrchy. Mýdlo je potřeba důkladně napěnit a následně navlhčit houbičkou. Naneste na znečištěná místa a nechte 15 minut působit. Poté omyjte vlhkým hadříkem.

Po použití pracího mýdla byste měli povrchy utřít do sucha čistým ručníkem nebo dokonce papírovou utěrkou, ale na dřevo je lepší použít leštidlo.

Kyselina citronová

Použijte kyselinu citronovou se sodou: 2 polévkové lžíce. l. soda + 1 lžička. kyselina citronová + voda (míchat do hladka).

Toutes les femmes au foyer savent que nettoyer la cuisine prend beaucoup de temps. Pour laver soigneusement toutes les surface, vous devez faire preuve de temps and de trpělivost. Mais il est préférable de nettoyer régulièrement.-3

Směs naneste na houbičku, setřete nečistoty a poté setřete vlhkým hadříkem. Po tomto produktu strom vypadá jasnější a svěžejší. Tyto produkty by se měly používat jednou za 3 týdny.

Jak se vypořádáte s mastnými skvrnami?