Jedním z největších problémů, se kterým se mnoho lidí ve svém bytě potýká, jsou plísně. Plíseň je houba, jejíž spóry se snadno množí. S tímto problémem se můžeme setkat zejména v koupelně a kuchyni, kde pára vytvářená horkými tekutinami vytváří vhodné podmínky pro růst plísní.

Kromě toho, že se stěny stanou nevzhlednými, mohou se časem u rodinných příslušníků objevit zdravotní problémy, zvláště pokud některý z nich trpí alergií nebo astmatem. Chcete-li situaci vyřešit, můžete si zakoupit různé produkty ve specializovaných prodejnách. Pokud nechcete používat komerční přípravky na hubení plísní, které obvykle obsahují chlór, zde jsou tři rovnocenné alternativy.

Použití tea tree oleje

O oleji z čajovníku je známo, že má mnoho zdravotních a kosmetických výhod. Tento olej je také výborným antibakteriálním prostředkem.

Naplňte lahvičku s rozprašovačem do tří čtvrtin vodou a přidejte 15 ml oleje na každých 250 ml tekutiny. Pokud nemáte takové zařízení na rozprašování kapaliny, jednoduše navlhčete čistý hadr tímto olejem a otřete stěny zasažené houbou.

S extraktem z grapefruitových jadérek

Dalším antimykotikem se zaručeným účinkem je extrakt z grapefruitových jadérek . Pro přípravu prostředku proti plísním je třeba naplnit lahvičku s rozprašovačem vodou, jako v předchozím případě. Na každých přidaných 250 ml přidejte 10 kapek extraktu z grapefruitových jadérek, protřepejte nádobu a nastříkejte směs na místa, kde se usadila plíseň. Roztok není nutné smývat. Účinek produktu tak bude trvat dlouhou dobu. Pokud nemáte po ruce lahvičku s rozprašovačem, jednoduše naneste tekutinu na čistý hadřík.

Přidat popis

Použití peroxidu vodíku

K odstranění plísní v bytě lze úspěšně použít peroxid vodíku. Na rozdíl od chlóru neprodukuje toxické výpary, takže jej mohou používat lidé s nejrůznějšími zdravotními problémy.

Přidat popis

Naplňte lahvičku peroxidem vodíku v koncentraci 3% a nastříkejte na postižené povrchy. Počkejte 10 minut a poté otřete stěnu suchým hrubým hadříkem, abyste se ujistili, že jste plíseň odstranili. Nakonec setřete dalším hadříkem lehce navlhčeným ve vodě, abyste odstranili veškeré zbytky.

Aby peroxid vodíku neztratil své vlastnosti, držte lahvičku mimo dosah světla, protože UV záření mění její chemické složení.

Jak bojujete s plísní?