Čistý a uklizený domov je něco, co milují ženy i muži. V takovém prostředí se lidé cítí lépe a snáze plní každodenní úkoly. Ale ne každý z nás to dokáže! Zjistěte 12 návyků, které zachrání váš domov.

1. Ihned si schovejte oblečení

Oblečení rozházené v rozích působí nepořádkem v domácnosti. Proto i po náročném dni v práci najděte v sobě sílu a dejte vše na své místo.

2. Nenechávejte jej pro budoucí použití

Pro naši národnost je typické zaplnit každý prázdný kout. Věci, které nepoužíváte, byste měli vyhodit nebo dát někomu jinému. Musíme všechno uklidit.

3. Uspořádejte si dokumenty

Vše je potřeba roztřídit: staré i nové platby. Důležité dokumenty, pošta a další věci. Tyto věci by měly mít samostatnou polici.

4. Po každém použití otřete povrchy

Povrchy vždy otřete – po vaření, čištění zubů nebo nanášení make-upu. Váš domov tak bude vždy čistý a úklid na konci týdne nezabere mnoho času.

5. Postel je na spaní, ne na uskladnění.

Lůžko by mělo být používáno pouze k určenému účelu. Kupte si skříň navíc a dejte tam věci.

6. Mějte přiměřený počet polštářů a přikrývek

Dekorativních polštářů není potřeba používat mnoho. Pouze zasahují do každodenního života. Stejné je to s přikrývkami.

Čistý a uklizený domov je něco, co milují ženy i muži. V takovém prostředí se lidé cítí lépe a snáze plní každodenní úkoly. Ale ne každý z nás to dokáže -3

7. Ustel si postel

Vždy si ráno ustelte postel. I psychologové říkají, že taková manipulace dává pozitivní náboj na celý den. Jakmile vstanete z postele, okamžitě složte ložní prádlo.

8. Schovejte si boty a kabáty

Když vás ve dveřích bytu vítá hora nádobí, není to moc příjemné. Řada bot u zdi také dodává nedbalý vzhled. Když přijdete domů, okamžitě zavěste kabáty a bundy do skříně a boty do skříně.

Čistý a uklizený domov je něco, co milují ženy i muži. V takovém prostředí se lidé cítí lépe a snáze plní každodenní úkoly. Ale ne každý z nás to dokáže -4

9. Ihned umyjte nádobí

Pokud se vám nechce večer uklízet kuchyň, udělejte to při vaření. Nádobí a obklady musíte umýt hned, výrazně ušetříte svůj čas. Úklid by neměl být rituál, měl by být prováděn intuitivně.

10. Neházejte věci kolem sebe

Každá věc v domě by měla mít své místo. Použijte organizéry nebo různé košíky na všechny druhy drobností. Nejdůležitější pravidlo!

Čistý a uklizený domov je něco, co milují ženy i muži. V takovém prostředí se lidé cítí lépe a snáze plní každodenní úkoly. Ale ne každý z nás to dokáže -5

11. Pravidelně utírejte prach

Prach je nutné setřít alespoň jednou týdně. Pokud ale žijete doma s domácími mazlíčky, budete muset pilovat téměř každý den, protože vlna bude na každém rohu.

12. Respektujte ty, se kterými žijete

Udržování pořádku v domácnosti je skvělým příkladem toho, jak své rodině ukázat, že respektujete její životní prostor.