Ahoj všichni!

Myslíte si, že úklid domácnosti je příjemný proces? Osobně si to nemyslím, spíše je to nutné. Nejtěžší věc při úklidu mají ti, kteří nesnášejí mytí podlah a instalatérství. To je obzvláště obtížné, pokud jsou doma děti.

Chemie pro domácnost není levná, zvláště při současném zdražování. Ne každý si může dovolit okamžitě koupit láhev čisticích prostředků na umyvadla, dlaždice, toalety, podlahy, sklo a každý stojí 150-200 rublů.

Zkrátka jen zbytečný odpad a škodlivé látky v atmosféře. Bez úklidu se ale stále neobejdete. Zde nám mohou pomoci lidové prostředky!

Nedávno jsem byla na návštěvě u tety, která je v takových věcech prostě mistr. Navrhla recept na ekonomickou nápravu. Je univerzální a jeho příprava netrvá dlouho. Sama jsem to vyzkoušela, opravdu to pomáhá a není tam žádný nepříjemný zápach. WC, okna a dlažba jsou umyté. Tato látka je pomerančový ocet. Chci se s vámi podělit o způsob vaření.

Mimochodem, pomeranče, které potřebujete k vaření, můžete jíst s radostí. Recept obsahuje pouze slupky a kůru, které octu zbaví „aroma“ a naplní dům pocitem svěžesti. Pokud máte alergii ve své rodině mezi svými příbuznými, dětmi nebo zvířaty, lékař nařídil pomerančový lék. Navíc jen ocet je k dostání v každém supermarketu a při čištění je neškodný pro povrchy. I když se vám vůně pomeranče nelíbí, při prvním vyvětrání zmizí, na rozdíl od vůní inzerovaných chemických přípravků.

Potřebujete tedy:

  1. Kupte si láhev octa (ne jablečného, ​​ale bílého) a nalijte 0,2 litru do sklenice.
  2. Oloupejte 1 pomeranč nebo 2 mandarinky, můžete vzít i citrony a grapefruity (každý má svou chuť).
  3. Kůrky vložte do zavařovací sklenice, přidejte ocet, přikryjte pokličkou a dejte na 7 dní do tmavé skříně. Zajistěte, aby se tam nemohly dostat děti nebo zvířata.

Po týdnu vyjměte hotovou čisticí směs a nalijte ji do rozprašovače. Jsou v různých velikostech, já mám třeba půllitr. Přípravek můžete bezpečně nastříkat na okna, obklady a sanitární zařízení. Ale buďte opatrní s laminátem, může se poškodit, takže je lepší, aby na něj nedošlo k potřísnění.

K čištění povrchů od nečistot použijte běžnou houbu nebo hadr namočený ve vodě.

Znáte účinnější tradiční čisticí prostředky?

Podělte se o ně v komentářích a nezapomeňte článek ohodnotit.

Uvidíme se znova!