Mrazák je náš přítel a věrný pomocník. Skladujeme v něm nejen maso, ryby, čerstvé bylinky, lesní plody, ale i řadu dalších produktů pro budoucí použití. Také často dělám přípravky a mrazím je, ale dělám to s nějakými triky a tajemstvími.

Rychlé zmrazení

Čím rychleji se potraviny zmrazí, tím lépe. S tímto přístupem nebudou mít velké ledové krystaly čas na vytvoření v nádobě s ovocem a bobulemi. Balení potravin se nepřilepí na polici nebo zásuvku a výrobky si zachovají svůj tvar a chuť.

Vývar v sáčku

V létě jsem jela s dětmi k babičce a manžel zůstal doma. Celý týden s radostí vařil polévky z lahodného vývaru, který jsem mu zamrazila. Speciální sáčky se prodávají na jakémkoli trhu, jsou levné a nezabírají mnoho místa, na rozdíl od plastových nádob.

Filet z ryby

Aby se několik kusů rybího filé nezměnilo v nezničitelný monolit, namazal jsem je z obou stran rostlinným olejem. Poté je třeba jednotlivé porce přenést pergamenem a filé vložit do mrazáku.

Když na velikosti záleží

Velké kusy masa se skladují poměrně dlouho – až 12 měsíců. Ale jsou tu i nevýhody. Takové maso se rozmrazuje nerovnoměrně a pokud již rozmrazilo, musíte celý kus vařit. Náhlá změna teploty může zničit chuť budoucího pokrmu.

Krabice na mléko a džus

Nevyhazujte kartonové krabice od džusu nebo mléka. Jsou to vynikající nádoby pro kompaktní skladování potravin. Stačí je umýt, zcela vysušit a slepit nebo slepit lepicí páskou.

Rozmrazit zeleninu před vařením?

Ne, nestojí to za to. Pokud zeleninu vyjmete z mrazáku a necháte ji chvíli stát, pokryje se lepkavým filmem a ztratí chuť a šťavnatost. Výjimkou je kukuřice. Listová zelenina se také vaří rovnoměrněji, pokud ji necháte trochu rozmrazit.

Rychlé odmrazování je špatný nápad

Jakmile se ženy v domácnosti nesnaží proces odmrazování urychlit. Například mikrovlnná trouba – okraje produktu se již začaly péct, ale jádro zůstává studené. Pokud maso rozmrazíte v teplé vodě, jeho chuť se zhorší, protože z něj vyteče šťáva a živiny.

Maso nebo ryby rozmrazujte na spodní polici chladničky.

Mrazák je náš přítel a věrný pomocník. Skladujeme v něm nejen maso, ryby, čerstvé bylinky, lesní plody, ale i řadu dalších produktů pro budoucí použití.-3

Při dodržování těchto pravidel si můžete vychutnat lahodné a čerstvé jídlo co nejdéle!