Všimli jste si, jak se chuť produktů mění v závislosti na obalu? Například plast nejen poškozuje životní prostředí, ale může také změnit chuť a kvalitu našich potravin.

Na druhou stranu je plastové nádobí levné, odolné a lehké, takže si ho můžete vzít s sebou do práce nebo na piknik. Vyhoďte to – ruka se nezvedá. Abychom se nezbavili plastových nádob, jednoduše si pamatujeme, které produkty v nich není nutné skladovat.

Čerstvá vejce

Slepičí vejce a jakékoli výrobky nebo pokrmy, které je obsahují (například majonéza, vaječný salát atd.), by neměly přijít do přímého kontaktu s plastem. V opačném případě se E. coli a další bakterie začnou rychle množit a velmi brzy se produkt stane nevhodným ke konzumaci.

Zpracované maso

Maso, které prošlo tepelnou úpravou, také raději neskladujte v plastových nádobách. V něm ztrácí chuť, vůni a většinu živin.

Mléko, mléčné výrobky

Plast je vhodný pouze pro krátkodobé skladování mléka, ale poté je lepší jej převařit. Nejlepším řešením pro všechny mléčné výrobky je skleněné, keramické nebo smaltované nádobí.

Sýr

Tento mléčný výrobek stojí za zmínku samostatně. Téměř všechny druhy sýrů při zrání a skladování uvolňují vodu. V plastové nádobě se postupně hromadí vlhkost, což podporuje růst plísní.

Káva Čaj

Pokud používáte plastové kelímky, pamatujte, že do nich můžete nalít pouze vychlazené nápoje. Horký čaj nebo káva ovlivňují molekulární strukturu plastu a škodlivé látky mohou pronikat do kapaliny.

Přidat popis

Teplé pokrmy

Podobně je tomu s teplými jídly, polévkami, dušenými pokrmy atp. Aby se mikroplasty nedostaly do potravin, počkejte, až potraviny vychladnou, a teprve potom je vložte do plastové nádoby a potraviny v nich neohřívejte.

Saláty s dresinkem

Saláty s majonézou, zakysanou smetanou nebo omáčkou jsou již klasifikovány jako produkty podléhající rychlé zkáze a v plastové nádobě je jejich trvanlivost zcela zkrácena na 6 hodin.

Přidat popis