Každé hospodyňce se alespoň jednou připálila smaltovaná pánev a já nejsem výjimkou. To je přesně ten případ, kdy největším zklamáním není zkažené jídlo, ale špinavé nádobí, které je potřeba umýt bez poškození smaltu. Našel jsem tři levné a šetrné způsoby, jak tento každodenní problém vyřešit.

Každé hospodyňce se alespoň jednou připálila smaltovaná pánev a já nejsem výjimkou.

Metoda č. 1

Pánev naplním vodou téměř po okraj a dám na střední teplotu. Přidám peroxid vodíku. Výpočty jsou následující: 100 ml farmaceutického produktu na 2,5 litru vody. Ještě před varem je potřeba do tekutiny přidat jakýkoli prostředek na mytí nádobí. Moje je VÍLA. Pro výše uvedené množství vody – 1,5 polévkové lžíce. l. “víla”.

Snižte plamen a nechte 30 minut až jednu hodinu vařit. Poté rendlík sundám ze sporáku a důkladně opláchnu teplou tekoucí vodou. Po zákroku se ho stačí dotknout houbičkou a uhlíkové usazeniny se z povrchu skloviny snadno sloupnou.

Metoda č. 2

Aktivní uhlí účinně odstraní černou pánev. Tuto metodu jsem nemohl nechat ujít, byla cenově dostupná, co nejjednodušší a nejsrozumitelnější.

Každé hospodyňce se alespoň jednou připálila smaltovaná pánev a já nejsem výjimkou.-3

Jak jsem to použil:

  • 1. Rozdrťte 6 tablet aktivního uhlí na prášek. Můžete ho užívat v kapslích, pak ho nemusíte drtit.
  • 2. Aplikujte na „postižená“ místa povrchu skloviny a nechte produkt působit (20 minut).
  • 3. Přidána studená voda, pokrývající s ní všechny uhlíkové usazeniny. Opět čekám 20 minut.
  • 4. „Nečistoty“ jsem smyla měkkou stranou pěnové houbičky a… pánev byla jako nová!

Metoda č. 3

Tento způsob je vhodnější pro čištění silně připáleného nádobí. Nejprve je třeba posypat ztmavený povrch nahoře 1 polévkovou lžící. l. jedlá soda a 1 polévková lžíce. l kuchyňská sůl. Poté do pánve nalijte ocet (9% stolní ocet), dokud nepokryje všechny usazeniny uhlíku. Při hašení sody octem to bude trochu „hlučné“, ale jde o normální neutralizační reakci.

Každé hospodyňce se alespoň jednou připálila smaltovaná pánev a já nejsem výjimkou.-4

Zakryjte pokličkou a nechte 3 hodiny. Poté přidejte vodu a vařte na středním plameni 20 minut. Z osobní zkušenosti řeknu, že pokud se uhlíkové usazeniny velmi „zažraly“ do skloviny, je lepší nechat octový roztok ne 3 hodiny, ale několik dní a opakovat postup s varem. Po vychladnutí nádobí lze karbonové usazeniny snadno setřít měkkou houbičkou.