V domech, kde žijí starší lidé, se často usazuje „zápach stáří“. Poprvé jsem se s ním setkal, když jsem přišel na kolaudační párty přítele. Alina zdědila byt po babičce – byl světlý, prostorný, ale i při otevřeném okně bylo cítit vtíravé aroma. Kamarádka přiznala, že se jí nikdy nepodařilo identifikovat původní zdroj nepříjemného zápachu, zdálo se, že je doslova zažraný do tapet a nábytku. Rozhodl jsem se pomoci.

Problém jsme vyřešili sami a v několika fázích.

První fáze

Pro začátek jsme vytřídili veškerý odpad, aby vzduch mohl volně cirkulovat po místnostech. Zbavili jsme se krabic od bot a vybavení, starých hadrů, houbiček, vyhodili tašky a další nepotřebné věci. Než jsem dorazil, Alina setřela prach a společně jsme vytloukli koberce.

Veškerý čalouněný nábytek a koberce byly vyčištěny pomocí prostředku na mytí nádobí. Vzali jsme litr velmi teplé vody a přidali Fairy „Juicy Lemon“, roztok se ukázal být nasycený. Koberce, pohovky a křesla jsme přejížděli velkou pěnovou houbou a poté pěnu důkladně smyli.

V nočním stolku a na skříni byly úhledně složené hromady novin z minulých let. Rozhodli jsme se je nevyhodit, ale odnést do sběrny starého papíru.

Druhá fáze

Stěny. Právě tapety jsou nejčastěji zdrojem specifického „aroma“. Jak se ukázalo, velká rekonstrukce byla plánována na jaro, a tak jsme stěny jednoduše ošetřili roztokem s obsahem alkoholu.

V domech, kde žijí starší lidé, se často usazuje „zápach stáří“. Poprvé jsem se s ním setkal, když jsem přišel na kolaudační párty přítele.-3

Podlahy a soklové lišty byly umyty vodou s přídavkem bělidla, které dokonale dezinfikuje všechny povrchy v domě, včetně obkladů a vodovodních zařizovacích předmětů. Tento levný produkt také úspěšně bojuje proti plísním a plísním.

Proporce:

  • Bělost 50 ml
  • Voda 1 litr

Pracovali v gumových rukavicích. Po úklidu jsme nechali místnost půl hodiny vyvětrat.

V domech, kde žijí starší lidé, se často usazuje „zápach stáří“. Poprvé jsem se s ním setkal, když jsem přišel na kolaudační párty přítele.-4

Jako dodatečné opatření jsme do skříněk umístili misky s jedlou sodou a stejnou nádobu s absorbentem nechali jeden den v lednici. Nezapomněli jsme na citron nakrájený na plátky. Citrus je nejlepší přírodní aroma; dům je okamžitě znatelně svěžejší!

Obecně jsme strávili tři dny, ale problém byl vyřešen. Pokud byl pro vás článek užitečný, dejte mu palec nahoru a zanechte komentáře.