Nejčastěji je vše, co souvisí s čistotou, spojeno s koupelnou. Takže pravděpodobně podle tohoto principu tam ženy v domácnosti umisťují pračku. Všechno se zdá být docela logické a vhodné. Je pravda, že existuje několik nuancí, které byste měli určitě vědět před instalací stroje do koupelny.

Často pozorujeme, jak hospodyňky umisťují pračku do kuchyně nebo do předsíně. To se však většinou děje jen kvůli nedostatku místa v koupelně. Ale chci vás upozornit na skutečnost, že vlhkost v koupelně je neustále zvýšená. To zase podporuje šíření plísňových bakterií a má špatný vliv na některé mechanické části. Když jsou vystaveny vlhkosti, začnou rezivět, což nakonec způsobí nefunkčnost vozu.

Dvířka pračky také často zavíráme, abychom je náhodou neuhodili nebo neutrhli. Ale marně. Měl by být vždy otevřený, dokonce i zásobník na prášek by měl být po umytí odstraněn a vysušen z vlhkosti. V opačném případě se na stěnách stejného tácu a v gumičce u bubnu vytvoří povlak.

Kam umístit pračku

Doporučuji umístit stroj do často větrané místnosti. Je dobré, když má koupelna okno, ale pokud ne, pak vás může zachránit pouze digestoř.

Ne každý má takové štěstí, někdy dokonce musíte zanedbávat touhu pořídit si velkou pračku a vyměnit ji za malou. A to vše jen tak, aby se to do koupelny vešlo.

Navíc je lepší nechat dvířka pračky otevřená a to je při stísněné vaně velmi nepohodlné. Také jeho instalace v koupelně nesplňuje hygienické normy. Nedoporučuje se ani mýt se při mytí, protože může dojít k úrazu elektrickým proudem. Totéž platí pro použití kulmy nebo fénu.

Ideálním místem pro toto vybavení je proto kuchyně. Je zde vždy sucho, často prostorné a také dobře větrané.

Pračka v koupelně: všechny klady a zápory tohoto umístění.

Co když je místo jen v koupelně? Věnujte pozornost délce vypouštěcí hadice ve stroji. Měla by být 1,5 m To znamená, že musí být instalována blíže k dřezu, aby dosáhla hadice do kanalizace. Šňůra se zásuvkou už také ne. V blízkosti by proto měla být zásuvka. Nedoporučuje se používat prodlužovací kabel, aby nedošlo ke zkratu.

Přidat popis

Stroj také neumísťujte blízko stěny. Během mycího procesu se může stroj pohnout a to poškodí jak samotný stroj, tak stěnu za ním.

Vezměte tedy v úvahu výše uvedené nuance a nebuďte líní věnovat více pozornosti umístění zařízení v domě. Udělejte si doma pohodlí a postarejte se o sebe!