Málokdo ví, že vejce lze skladovat mnohem déle, než je jejich běžná trvanlivost. Speciální hospodyňky berou a pečetí slepičí vejce do sklenice na zimu, takže produkt může zůstat čerstvý až několik měsíců.

V životě se dějí věci a také se stává, že si večer dáte omeletu nebo nějaké palačinky. Tady se hodí uzavřená sklenice od vajec. Doporučujeme udělat si zásoby na zimu.

Proč dávat vejce do sklenice?

Někdo si možná položí otázku: proč dávat vejce do zavařovací sklenice, když má skoro každý domov lednici? Je to logické, ale pokud nakupujete předem, můžete si koupit dvě stě vajec, ale kam je všechny umístit?

Pokud máte pro tento produkt samostatnou chladničku, pak gratulujeme, nemusíte vejce zavírat do sklenice. Ale ne každý má takové štěstí.

Lidový způsob

Předpokládá se, že slepičí vejce mohou být skladována v chladničce po dobu 7 měsíců. Pravda, k situacím vyšší moci dochází poměrně často. Mohou například na dlouhou dobu zhasnout světla a produkt se znehodnotí. Právě zde stojí za zmínku nenahraditelné banky. Musím říct, že tato metoda není příliš běžná – mnozí o ní slyšeli, ale málokdo to udělal.

Nejprve musíte zkontrolovat čerstvost vajec. K tomu by měly být jednoduše ponořeny do vody. Čerstvá vejce zůstanou na dně nádoby.

Nyní začneme kontrolovat skořápku – musí být pevná, protože jakákoli prasklina může způsobit zkažení všech ostatních vajec ve sklenici. Pro kontrolu byste měli rozsvítit a zaklepat. Pokud máte podezření na prasklinu, odložte ji stranou.

Nejlepší vejce by měla být důkladně vysušena papírovými utěrkami. A nyní můžete zahájit samotný proces.

Vejce ve sklenici

Chcete-li připravit, vezměte třílitrovou nádobu, což je objem, který pojme až 30 vajec. Vejce dáme do sklenice, děláme to opatrně, abychom ji nerozbili. Nyní se pustíme do přípravy vápenné malty. Vezměte hašené vápno a naplňte ho čistou vodou v následujících poměrech: 3 polévkové lžíce. l. vápno na 10 litrů vody. Toto množství nám vystačí na naplnění 5-6 sklenic.

Vejce by měla být zcela ponořena do vápenného roztoku a poté uzavřena víkem.

Málokdo ví, že vejce lze skladovat mnohem déle, než je jejich běžná trvanlivost.-3

Připraveno! Tato metoda pomůže vajíčkům stát klidně až do jara, nebo i déle. Díky vápennému roztoku jsou póry vajec zcela uzavřeny a bakterie na skořápce jsou dezinfikovány.

Jaké další způsoby skladování vajec znáte?