Každá správná hospodyňka se snaží o dokonalý pořádek v domácnosti. Pravidelně vytíráme podlahy, myjeme nádobí, podlahy, skleněné povrchy, ale čistší to nejde. Pojďme se podívat na 8 častých chyb, kvůli kterým je čištění neúčinné.

1. Používání špinavého nádobí

Pokud jsou čisticí nástroje ve špatném stavu, zaručeně způsobí „rozmazávání“. Aby všechny povrchy v domě zůstaly lesklé, perte ubrousky často a pravidelně vyměňujte pěnové houby a nástavce na mop. Dezinfikujte svou toaletní štětku alespoň jednou měsíčně.

2. Nedostatek čištění před dezinfekcí

Čištění a dezinfekce jsou dvě různé věci. Pokud je povrch pokrytý prachem nebo nečistotami, dezinfekční prostředek bude bez předchozího čištění neúčinný. Například plíseň v koupelně je nutné nejprve mechanicky odstranit a následně postižená místa ošetřit protiplísňovým roztokem.

3. Neotírejte, ale osušte

Všimli jste si čerstvé skvrny na pohovce nebo koberci? Obvykle první věc, která vás napadne, je rychle „otřít“ vlhkým hadříkem. Výsledek: tuk nebo barvivo pronikne ještě hlouběji. Aby se skvrna nerozšířila, musíte na ni nanést suchý hadřík.

Tip: mastná stopa se nerozšíří, pokud ji posypete sodou, mastkem nebo drcenou křídou. Za 5-10 minut prášek absorbuje tuk.

4. Umyjte podlahu a pamatujte na prach

Schéma je zde jednoduché a pokud se ho budete držet, dům bude mnohem čistší. Nejprve setřeme prach z nábytku, zrcadel, parapetů, poté vysáváme a na závěr úklidu umyjeme podlahu.

5. Otřete stůl houbičkou

Používání houbičky k otření mastnoty a nečistot z kuchyňské linky není dobrý nápad. Je lepší vyměnit pěnovou houbu za utěrku z mikrovlákna, která se mnohem snadněji „myje“ od bakterií.

6. Koloběh nečistot v domě

Tak se dá popsat situace, kdy hospodyňka jedním hadrem uklidí všechny pokoje. Bakterie z koupelny migrují do kuchyně a poté do ložnice, chodby atd. Zastavit proces je snadné – kupte si sadu čisticích ubrousků. Každý pokoj má svou barvu.

Každá správná hospodyňka se snaží o dokonalý pořádek v domácnosti. Pravidelně vytíráme podlahy, myjeme nádobí, podlahy, skleněné povrchy, ale čistší to nejde.-3

7. Použijte studenou vodu

Účinek čisticích a mycích prostředků se sníží minimálně na polovinu, pokud se ředí ve studené vodě. Optimální teplota je 10°C nad pokojovou teplotou.

Vyvarujte se vyjmenovaných chyb a rutinní proces se promění v potěšení! Děkuji za pozornost.