Nejnutnější věcí v kuchyni každé hospodyňky je kuchyňská utěrka. Ale má tendenci přijímat všechny nepředstavitelné nečistoty, protože se v kuchyni často něco rozlije nebo rozstříkne. Proto není divu, že specifická povaha jejich použití vede nejen k jejich praní, ale také k bělení.

Chci se s vámi podělit o účinný produkt, který pomáhá bělit kuchyňské utěrky bez námahy. Tato metoda také výrazně ušetří váš rozpočet, protože nebudete muset vyhazovat staré ručníky – dáte je do pořádku.

Soused mi o této metodě vyprávěl, i když už předtím jsem zkoušela prát ručníky s radami z internetu – nebyly účinné. Můj soused mě přesvědčil, že po takovém vyprání budou moje ručníky zářivě čisté. I když jsem jejím slovům zpočátku nevěřil, rozhodl jsem se to ujistit. Výsledek byl vskutku úžasný.

K přípravě produktu budete potřebovat následující přísady: prací prášek, trochu půl plastového kelímku, 1 lžička. soda, bělidlo (stejné množství jako prášek) a 1 polévková lžíce. l. rostlinný olej.

Vezměte misku a naplňte ji vroucí vodou – 2-3 litry vody budou stačit.

Postupně přidejte všechny uvedené ingredience a smíchejte s vroucí vodou.

Když se tekutina stane homogenní, ponořte do ní špinavé ručníky. Namočíme 5 hodin, ale někdy nechám i přes noc.

Po namočení ručníky opláchněte pod tekoucí vodou a vyperte v pračce na 60 stupňů.

Nejpotřebnějším produktem v kuchyni každé hospodyňky je kuchyňská utěrka.-3

Vyjměte ručníky z pračky a před sušením je dobře protřepejte. Tím dojde k oddělení vláken a ručník bude měkčí.

Pokud je to možné, osušte ručníky na slunci – sluneční paprsky zesilují bělící efekt.

Dalším účinným a snadným způsobem, jak vybělit a osvěžit ručníky, je použití citronu:
Citronová šťáva vaše ručníky nejen vybělí, ale také jim dodá svěží vůni. Smíchejte půl sklenice vymačkané citronové šťávy s litrem horké vody. V tomto roztoku namočte bílé ručníky asi na půl hodiny. Poté vyperte v pračce se svým oblíbeným pracím prostředkem.

Vaše ručníky budou jako nové. S výsledkem budete určitě spokojeni. Doporučuji vyzkoušet!