Pokud chcete mít na stole čisté kuřecí maso, pak musíte buď bydlet na vesnici, nebo tam mít přátele. Všechno maso, které se prodává na pultech obchodů, totiž není příliš kvalitní. Kuřata chovaná pro komerční produkci jsou primárně krmena spíše krmivem než obilím. Někdy jsou dokonce napumpovány antibiotiky, která je mají chránit před různými nemocemi.

Když člověk takové kuře konzumuje, negativně to ovlivňuje jeho zdraví. Navíc si tělo na antibiotika zvykne a to znemožňuje léčbu mnoha nemocí. Dnes vám řeknu, jak vyrobit maso z obchodu vhodné ke konzumaci.

Metoda číslo jedna

Dlouhodobé vystavení vysokým teplotám antibiotika ničí. Právě při vaření se do vody dostávají všechny škodlivé látky. Maso se musí nejprve asi půl hodiny provařit. První vývar musí být scezen a druhý může být použit k vaření tekutých pokrmů. Chcete-li z kuřete odstranit škodlivé látky, jednoduše ho povařte.

Metoda číslo dvě

Také je lepší nepoužívat celé kuře. Připravujte ho po částech, protože všechny toxiny se hromadí v játrech, ledvinách a kůži. Tyto díly určitě vyhoďte. Kuře také důkladně očistěte od drobů, jako jsou šlachy, filmy a tuk. Dobré kousky kuřete pak důkladně opláchněte pod tekoucí vodou a pečte v troubě s bramborami.

Metoda číslo tři

Zde vám chci říci o přípravě dvou speciálních roztoků, které rozpouštějí antibiotika. Nejprve: smíchejte litr čisté vody, pár lžic soli a šťávu z půlky citronu. Kuře namočte do tohoto roztoku na půl hodiny a poté sceďte. Opláchněte kuře vodou.

Syrové maso můžete také před vařením namočit do těchto látek: rozšlehaný bílek nebo směs mléka a vody. Pták dostává antibiotika převážně ze skupiny tetracyklinů a tyto látky jsou těmito proteiny neutralizovány.

Doufám, že vám byl tento článek užitečný!