V kuchyni trávíme více času – večeříme, vaříme, přijímáme hosty. Nepříjemný zápach nás však provází všude. Všiml jsem si, že můj odpadkový koš se téměř každý den plní starými obaly od cukrovinek, zbytky jídla nebo jinými odpadky.

Toto prostředí přitahuje šváby, hmyz a různé škůdce. Babička mi však prozradila tajemství. Věřte, že je to velmi účinná metoda, přesvědčil jsem se z vlastní zkušenosti.

Je to velmi jednoduché – pomůže vám běžná soda.

1. Odpadkový koš:

Abych se vyhnul nepříjemnému zápachu, přidám na dno 1 lžíci jedlé sody. Je však třeba poznamenat, že tato metoda je vhodná pouze pro kbelíky vyrobené z plastu. Soda je velmi škodlivá pro kovové nátěry, protože může rezivět.

2. Vůně v lednici:

Před týdnem muž přinesl rybu. Vyčistil jsem to, zabalil do silného papíru a dal na samostatnou polici. Vůně z ní však přetrvávala velmi dlouho, ačkoli jsem ji ještě tentýž večer uvařila k večeři. A nepomohl žádný čistící prostředek – zkusila jsem všechno.

Poté jsem do misky nasypal 3 lžíce sody a položil na polici. Odneslo to všechny nepříjemné pachy. Jedlou sodu byste měli vyměnit alespoň jednou týdně.

3. Čisté nádobí:

Abych byl upřímný, už jsem zklamaný ze všech pracích prostředků. I po nich je pokožka na rukou taková suchá a nepříjemná na dotek. A pak mi znovu pomohl životní hack mé babičky – směs sody a hořčice. Hořčice působí jako čistič a soda odstraňuje nepříjemné pachy. Mimochodem, odstraní i starou mastnotu z pánví a hrnců!

4. Police ve skříni:

Miluju, když oblečení krásně voní. Pokaždé přidávám do pračky speciální kondicionéry a vůně. Látka však stále upřímně voní vlhkostí. Pokud se mi osvědčila jedlá soda v lednici, možná stojí za to vyzkoušet i tady? A vše fungovalo.

Na spodní polici skříně jsem nechal otevřený balíček jedlé sody. Nepříjemný zápach vlhkosti zmizel. Mimochodem, soda je také výborným „ochráncem“ proti molům.

Teď šetřím nejen peníze, ale i volný čas. Čištění síly trvá několik minut. Všem doporučuji vyzkoušet!