Ženy se milují obklopovat květinami, a i když manžel nedává kytice tak často, jak by si přál, vždy můžete vypěstovat krásnou květinu v květináči a umístit ji blízko postele tak, aby lahodila oku. Existuje ale 8 top rostlin, které budou v ložnici nechtěnými hosty.

Petrklíč vnitřní

Prvosenka kvete velmi krásně, ale na načechraných listech se může hromadit prach. Ale setřít to z rostliny je extrémně problematické, protože i petrklíč je potřeba zalévat, aby se voda nedostala na listy, jinak začnou hnít.

Jasmín

Mnoho zahradníků nedoporučuje umístit jasmín do ložnice. Exotická rostlina vyzařuje intenzivní vůni, zejména ve večerních hodinách. Ne každý je schopen tolerovat tento zápach po dobu 7-8 hodin.

Monstera

Známá rostlina s velkými listy absorbuje v noci hodně kyslíku. Proto může být ranní „zlomený“ stav, malátnost a časté bolesti hlavy způsobeny nedostatkem kyslíku.

Ženy se rády obklopují květinami, a i když manžel nedává kytice tak často, jak by si přál, vždy si můžete vypěstovat krásnou květinu v květináči a umístit ji blízko postele tak, aby lahodila oku.-3

Pelargónie

Obvykle je tato krásná a kompaktní rostlina umístěna v kuchyni. V žádném případě jej nepřenášejte do ložnice. Všechny části pelargónie jsou bohaté na éterické oleje, jejichž výrazné aroma může ovlivnit pohodu člověka.

Ženy se rády obklopují květinami, a i když manžel nedává kytice tak často, jak by si přál, vždy si můžete vypěstovat krásnou květinu v květináči a umístit ji blízko postele tak, aby lahodila oku.-4

Lilie

Lilie vypadají skvěle v kytici, ale živá rostlina v noci uvolňuje velké množství oxidu uhličitého. Místo pro krásné, voňavé květiny není blízko postele, ale v neutrální zóně – obývací pokoj, balkon.

Ženy se rády obklopují květinami, a i když manžel nedává kytice tak často, jak by si přál, vždy si můžete vypěstovat krásnou květinu v květináči a umístit ji blízko postele tak, aby lahodila oku.-5

Kapradina

Podobná situace je i u kapradin. V noci kapradina aktivně absorbuje kyslík. Abyste se ráno cítili odpočatí, tato rostlina by neměla být v ložnici.

Ženy se rády obklopují květinami, a i když manžel nedává kytice tak často, jak by si přál, vždy si můžete vypěstovat krásnou květinu v květináči a umístit ji blízko postele tak, aby lahodila oku.-6

Kaktus

Předpokládá se, že trny symbolizují nepřátelství a odpuzují muže. Přiznávám, že ještě před pár lety byly napravo od počítače 2 „pichlavé“ hrnce a já ani na svých blízkých nezaznamenal žádné výrazné změny. Zda tomu věřit nebo ne, je tedy osobní věcí každého.

Ženy se rády obklopují květinami, a i když manžel nedává kytice tak často, jak by si přál, vždy si můžete vypěstovat krásnou květinu v květináči a umístit ji blízko postele tak, aby lahodila oku.-7

Vánoční hvězda

Vzhledem k tomu, že se blíží Nový rok a vánoční svátky, bylo by špatné neříct pár slov o nejoblíbenější zimní rostlině – vánoční hvězdě. V mnoha zemích je květina symbolem Vánoc.

Ženy se rády obklopují květinami, a i když manžel nedává kytice tak často, jak by si přál, vždy si můžete vypěstovat krásnou květinu v květináči a umístit ji blízko postele tak, aby lahodila oku.-8

Doba květu je prosinec-únor. Červená vánoční hvězda je velmi „energická“ květina, vytváří pozitivní náladu a sbližuje lidi, zlepšuje náladu. Ale v ložnici vedle takové rostliny bude spánek neklidný.

Dejte like, pokud si také myslíte, že květiny jsou vždy malým svátkem a důvodem k radosti navíc.