Já, stejně jako mnoho jiných hospodyněk, skladuji vejce ve speciálních buňkách pro vejce, zeleninu a ovoce ve spodních zásuvkách, ale nedokážu vysvětlit, kde jsem vzal myšlenku, že police ve dveřích chladničky jsou určeny pro mléko. Předčasně by zmizel, kdyby soused nenaznačil, že dveře lednice nejsou vhodné pro skladování potravin podléhajících zkáze. Rozhodl jsem se na problém podívat.

V lednici zkrátka existují takzvané „studené zóny“ . U jednokomorového modelu jsou umístěny blíže k mrazničce a u dvoukomorového jsou to oblasti u zadní stěny a také celá plocha spodní police. A cokoli může někdo říci, „nejteplejším“ místem v lednici jsou dveře.

Vše na policích

Mám dvoukomorovou lednici, takže ryby, maso a uzeniny by se měly skladovat dole. Mléčné výrobky by měly být umístěny trochu výše, ve střední přihrádce – tam je to také docela v pohodě.

Otevřenou láhev mléka lze dočasně umístit na polici ve dveřích, ale pokud koupím více litrů najednou, tato možnost není vhodná.

Neskladujte mléko v blízkosti uzenin, ryb a zeleniny

Mléko nejenže při nevhodném skladování mění svou chuť, ale také snadno přijímá cizí pachy. Aby produkt nezískal „specifické“ aroma, je lepší ho držet dál od ryb, klobás nebo uzeného sýra.

Občas naliju do pánve čerstvé mléko, ale vždy pevně zavřu víko. V otevřené nádobě produkt uvolňuje oxid uhličitý, který okysličuje zeleninu a ovoce. Pokud je položíte na pánev s mlékem, rychle se zkazí.

Ovoce nemá místo na horní polici

Datum minimální trvanlivosti

Domácí mléko pijeme pouze převařené, je bezpečnější a bez zpracování se skladuje pouze dva dny při teplotě +4 – +6. Výrobek z obchodu v uzavřené nádobě může „vydržet“ až sedm nebo i deset dní.

Všichni v mé rodině milují mléko. Díky dobré radě starší sousedky váš oblíbený výrobek v lednici nekysne déle než obvykle, a přitom si zachová příjemnou chuť.