Stolní ocet je nepostradatelnou součástí arzenálu každé hospodyňky, protože jej lze použít nejen k vaření. Tento přípravek dokonale vyčistí obklady, baterie a vodovodní baterie, navrátí přirozený lesk, spolu se sodou vybělí dřez a vyčistí potrubí. Na prádlo používám ocet a s výsledkem jsem velmi spokojený.

Jde o levný, nezávadný výrobek, který je vhodný na mnoho látek a lze jej použít i na dětské oblečení. Proč je nepostradatelný při praní věcí v pračce:

1. Ocet dokonale změkčuje textilie, které špatně sají vlhkost, proto se doporučuje jej používat, když potřebujete vyprat věci ze silné látky.

2. Nové věci většinou namáčím do vody a octa. Při kombinování světlých a tmavých látek v jednom „produktu“ je velmi důležité, aby neztrácely barvu.

3. Pomocí tohoto univerzálního přípravku můžete odstranit skvrny různých typů: od tuku, potu, ovoce. Do přihrádky pračky stačí nalít 50 ml octa.

4. Ocet je také mimořádně účinný při odstraňování cigaretového zápachu. Stačí přidat 100 ml octa místo leštidla.

5. Vynikající bělidlo. Ocet rozkládá všechny molekuly nečistot na oblečení. Jednoduše přidejte ocet do bubnu na prádlo a vraťte mu čistě bílou barvu.

6. Ocet pomůže zbavit se skvrn od potu na oblečení. Připravte si roztok z octa a kamenné soli a natřete jej na skvrnu. Nechte několik minut působit a poté předmět vyperte jako obvykle.

7. Ocet má antistatický účinek, který pomáhá zbavit se „ulepených“ chlupů domácích mazlíčků.

8. Ocet je navíc výbornou prevencí tvorby vodního kamene v pračce. Jednou za měsíc za cyklus přidám 2 šálky stolního octa do bubnu nebo přihrádky na prací prostředek. Aby gumové těsnění ve vaší pračce zůstalo v dobrém stavu, nejlépe jej vyčistíte vlhkým hadříkem a octem.

Stolní ocet je nepostradatelný v arzenálu každé hospodyňky, protože jej lze použít nejen k vaření.-3

Pravidelným používáním octa k čištění vaší pračky nejenže získáte svěží vůni, ale také umožní její bezproblémový chod po mnohem delší dobu.

Co nepoužívat

Oblečení a prádlo z hedvábí, krajky, saténu, sametu, šifonu a kůže raději neperte s octem. Všechny tyto látky jsou velmi citlivé na kyseliny a mohou měnit svou strukturu.

Jak používáte ocet na mytí věcí?