Myslím, že každá žena nebo dívka má svůj oblíbený hřeben. Ale někdy se stane nepoužitelným kvůli nečistotám a nahromaděným vlasům. Tak jsem narazil na stejný problém.

Pokud lze chloupky snadno odstranit mechanicky, co pak dělat s nahromaděnými nečistotami a prachem mezi štětinami?

Našel jsem několik jednoduchých způsobů, jak s tím bojovat.

Přírodní štětiny hřebenů myji stejným přípravkem, který používáme k mytí vlasů. Jedná se o běžný šampon plus jedlá soda.

Smíchám malé množství šamponu s jedlou sodou ve stejném poměru a nanesu na hřeben. Šampon odstraňuje nečistoty a přebytečný maz, jedlá soda má abrazivní účinek. Tuto směs nechám chvíli na štětinkách, pak ji vyčistím hadříkem a pomocí nůžek vytrhám zbylé vlasy a nečistoty. Vše opláchnu vodou.

Hřebeny také často čistím jedlou sodou a octem 9%.

Na špinavý hřeben rovnoměrně nasypu malé množství sody, asi 1-2 lžičky, podle velikosti hřebenu.
Pak zaliju lžičkou octa, dojde k reakci a veškerá špína se snadno začne od štětin a chuchvalců vzdalovat. Velmi snadno se odstraňuje tenkým nožem nebo nůžkami. Dále nezapomeňte opláchnout teplou vodou.

Po očištění štětce od nečistot můžete zlepšit jeho vlastnosti změkčením. Tento trik lze použít nejen na hřebeny, ale také na jakékoli kartáče pro domácnost s přírodními štětinami.

Chcete-li to provést, musíte vzít mléko a vodu ve stejném množství. Přibližně 300-500 ml každé složky.

Smíchám mléko a vodu a do této směsi vložím štětce tak, aby byly v této tekutině celé ponořené. Je vhodné zvolit malou nádobu, aby štětce ležely těsně a směs se vstřebávala do štětin.

Štětce držím ve směsi 30 minut, pokud vidím, že štětiny lehce změkly, nechám je déle.

Poté štětce jednoduše opláchnu teplou vodou a nechám uschnout.

Houbičky, které používáme na mytí nádobí a na tělo, lze mýt běžnou solí a octem.

Myslím, že každá žena nebo dívka má svůj oblíbený hřeben. Ale někdy se stane nepoužitelným kvůli nečistotám a nahromaděným vlasům. Tak jsem narazil na stejný problém.-3

K tomu je třeba vzít 130 gramů soli a 1 litr vody. Vše dobře promíchejte. Namočte špinavé houby do této vody. Je vhodné je v ní ponechat 24 hodin, ale o něco méně je možné, pokud vidíte, že se všechny nečistoty stáhly. Poté houbu opláchněte v teplé vodě.

Ocet má přibližně stejný účinek, ale tato varianta je vhodnější pro kuchyňské mastnější houbičky.

1 polévkovou lžíci 9% octa naředím v půl litru vody. Pokud jsou houby příliš mastné, je lepší vzít 70% ocet, ale všechny manipulace provádějte maskou a rukavicemi.

Piškoty vložím do tekutiny a nechám několik hodin uležet, dokud se tuk z piškotů nepřenese do octové směsi. Poté vše opláchnu a případně postup zopakuji.

Existují takové zajímavé způsoby, jak zjednodušit život ženy v domácnosti.

Jak čistíte svůj oblíbený hřeben a kartáče pro domácnost?