Pořád se mi hromadí balíčky koření a koření. Časem vyprší a chuť zmizí. Protože nechci svým dětem dávat zkažené jídlo a experimentovat s jejich zdravím, zbytky se neustále posílají na skládky a zavádějí se nové balíčky.

Jednoho dne jsem si ale všiml, že v koření jsou potravinoví moli. Musel jsem vyhodit mnoho koření, které by se ještě dalo použít. Nechal jsem jen zavřené balíčky a mezi otevřenými přežil bobkový list.

Překvapilo mě, že tam nebyl jediný hmyz. Zřejmě se jim nelíbí výrazná vůně vavřínu. Tím příběh s můrou neskončil. Musel jsem se zbavit obilí, mouky, těstovin a cukru.

Byla škoda vyhodit jídlo, ale neviděl jsem jiné východisko. Umyla jsem všechny kuchyňské skříňky a ošetřila je bělidlem a vzala jsem si z obchodu ještě trochu balení bobků. Dal jsem to všude: do mouky, soli, sušeného kopru atd.

Pár lístků skončilo i v květináči, protože i tam se často objevují mouchy. Nyní nepotřebuji kupovat speciální chemické směsi, abych se zbavil škůdců. A rostliny budou chráněny před infekcemi.

Muškáty mi bohatě kvetou a moje růže už nejsou náchylné na svilušky.

není to skvělé? Není potřeba nic přesazovat ani sypat.

Nyní se bobkové listy staly nepostradatelným nástrojem v mé kuchyni i v každodenním životě. Cena je přijatelná a prospěšné vlastnosti předčí všechna očekávání.

Sdílejte tuto radu se všemi svými přáteli a známými, protože vyhazování jídla je skutečný zločin.

Věděli jste o těchto vlastnostech bobkového listu?